W czym tata jest lepszy od mamy?

Tata jest niezastąpiony w wielu czynnościach. Są takie, w których zawsze jest lepszy od mamy. Czy zgadzacie się z tym?
W czym tata jest lepszy od mamy?
fot. istock.com
18.03.2021
Katarzyna Lemanowicz

Mama jest ważna, ale bywają czasem takie momenty, kiedy może tylko  ogrzać się w  blasku taty. W czym tata jest lepszy od mamy? Było już okiem taty, teraz będzie okiem mamy.

Przedstawiamy wam 5 sytuacji, w których tata jest niezastąpiony, a wręcz niezbędny.

#1 Tata uczy eksplorować świat

Mamy martwią się, troszczą i zazwyczaj starają się być cieniem swojego dziecka. Dmuchają i chuchają, przeżywają wszystko podwójnie i na niewiele pozwalają. Tata potrafi pokazać nieznane lądy, sprawdzić, co się stanie, jak odkręci się siodełko w rowerze, stworzyć z kuchni prawdziwy gabinet chemiczny. Mama w tym czasie może co najwyżej podać żurek.

tata z dzieckiem
fot. istock.com

#2 Tata ma luz

Wybacz, Mamo,  ale Ty tego nie potrafisz. Nie potrafisz się nie bać, że coś się zaraz stanie. Nie potrafisz nie próbować przewidywać konsekwencji. Po prostu brakuje ci luzu. A tacie nie brakuje i tym wygrywa. Jeśli dziecko się zadrapie, poobija, spadnie z krzesła albo wybije palec, mama wybiera  się na SOR, pielgrzymkę i do babci po pomoc. Tata w tym czasie odpala jakąś fajną grę, żeby łatwiej było zapomnieć.

tata z synem
fot. istock.com

#3 Tata jest konkretny

I nie marudzi bez sensu. Jeśli coś jest źle, to jest źle, a jeśli jest wolny dzień, to nie trzeba pomagać w  porządkach. Jeśli rower, to rower, a nie rower przy okazji zakupów. Jeśli jest trudne pytanie, to i jest odpowiedź, a nie wdrażanie technik rodzicielstwa bliskości i metod Montessori.

Zobacz więcej: Rozwód a dziecko - co zrobić, żeby dziecko nie ucierpiało?

tata z dzieckiem
fot. istock.com

#4 Tata pozwala być dorosłym

Pozwala decydować, jeśli mama się zgodzi, i uczy dorosłych rzeczy. Tata nie wie, że dzieciństwo to czas zabawy, wie natomiast, że jeśli trzeba zmyć naczynia, to lepiej we dwoje. I zamiatanie podwórka z dzieckiem to też przyjemniejsze niż w pojedynkę. Mama w tym czasie pewnie zanudziłaby dziecko grami edukacyjnymi.

#5 Tata potrafi się bawić

Tata jest najstarszym spośród wszystkich dzieci mamy, musi więc równać do każdego z pozostałych dzieci i wychodzi mu to doskonale. Tata wie, jak rozgryźć instrukcję planszówki, wie, co jest na czasie, umie zmieniać głos postaci w książkach, zna się na wojsku, podchodach, umie być rycerzem, kolejarzem i strażakiem.

Dlatego niech tatusiowie się wygłupiają, śmieją i czarują życie swoich dzieci! Dla dzieci tata jest mistrzem i zazwyczaj pierwszym autorytetem. Dzieci zazwyczaj chcą być jak tata i nic w tym dziwnego, bo są rzeczy, w których tatusiowe są o niebo lepsi od mam. Kochane Mamy, nie przeszkadzajcie im w odgrywaniu swojej roli.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie