Śnisz o swojej mamie? Sprawdź, co to znaczy!

Mama to symbol ochrony, bezpieczeństwa.
Śnisz o swojej mamie? Sprawdź, co to znaczy!
fot. istock.com
15.05.2023
Katarzyna Lemanowicz

Sen o matce wymaga kilku interpretacji i zależy od kontekstu.

Sen o mamie – co oznacza?

Relacje z matką jest tą, która najgłębiej w nas zostaje i naznacza naszą egzystencję. Nic więc dziwnego, że obraz mamy często pojawia się w snach. Bez dwóch zdań mama jest najważniejszą postacią w naszym życiu, to ona daje nam życie, chroni i ilustruje bezwarunkową miłość. Sny często przedstawiają pewne aspekty naszego życia czy osobowości.

Jeśli scenariusz snu jest pozytywny, może oznaczać to, że śniący czuje się bezpiecznie w życiu i działa w zgodzie ze sobą. Sen o mamie to oznaka poczucia bezpieczeństwa, zdolności pielęgnowania, empatii. To wyraz bycia łagodnym i gościnnym.

fot. istock.com

Jak w przypadku wszystkiego, nie ma jednej i jedynej interpretacji. Wszystko zależy od osobistego kontekstu. Bo nawet jeśli nie mamy dzieci, to sen o mamie może oznaczać opiekę wobec innych, albo to, że pomimo ciężkiego dnia nadal potrafimy być dla siebie dobre, łagodne i wyrozumiałe.

Jeśli sen o mamie zawiera sprzeczne elementy, może to ujawniać problem związany z dzieciństwem lub trudności w usamodzielnieniu się. Postać mamy we śnie może przedstawiać się jako matka negatywna, krytykująca, taka która uniemożliwia dziecku dorastanie, samodzielny rozwój. Oczywiście taki sen nie musi do końca przedstawiać obiektywnej rzeczywistości. To subiektywna i często nieświadom wizja śniącego. Jeśli mama często pojawia się we snach, można przypuszczać, że śniący nie osiągnął jeszcze prawdziwej autonomii.

Kiedy śnisz, że kłócisz się z mamą może to oznaczać wewnętrzny konflikt między naszą mamą, a własnymi potrzebami. To ujawnienie wewnętrznej sprzeczności. Jeśli we śnie, to mama jest tą, która krytykuje, to jest to przejaw naszego samokrytycyzmy i samoponiżania.

Sen o zmarłej mamie jest wezwaniem do zmiany i może wyrażać brak uczucia i bezpieczeństwa. Potrzebę bycia chronionym i kochany, Ten sen zaprasza do zastanowienia się nad swoim życiem i podjęciem decyzji o zmianie. Sen o śmierci mamy może ilustrować proces separacji i potrzebę uzyskania wolności, chęć przejścia do kolejnego etapu, nabranie dojrzałości i niezależności.

           

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie