>

4 sposoby na to, by zaoszczędzić czas!

Czasu jest mało, wiadomo, ale można go zaoszczędzić, a my wiemy jak!
4 sposoby na to, by zaoszczędzić czas!
fot. istock.com
24.04.2023
Katarzyna Lemanowicz

Każda mama walczy z czasem, którego jest rozpaczliwie mało. Jedne mamy mają nianię i nocną opiekę do dziecka, do tego sprzątaczkę i kucharkę. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, to spójrz, jak możesz zaoszczędzić swój cenny czas!

Poznaj 4 sposoby na to, by zaoszczędzić czas!

#1 Zakupy

Zakupy zajmują lwią część twojego życia i jest to czas kompletnie stracony. Zakupy trzeba robić z głową i w sposób przemyślany. Najlepiej oczywiście, jeśli mieszkasz w dużym mieście i możesz pozwolić sobie na zakupy z dowozem do domu – wówczas robisz zakupy np. podczas pobytu na placu zabaw albo w komunikacji miejskiej, a one dzień lub dwa później przyjeżdżają do domu. Jeśli żaden dostawca do ciebie nie dojeżdża, to zrób listę i kupuj rzeczy wyłącznie z tej listy, łącząc zakupy z np. spacerem albo powrotem z pracy. Dobrym sposobem jest również jeżdżenie na zakupy raz w tygodniu i zaopatrywanie się w produkty na cały tydzień tak, by potem nie wychodzić już specjalnie po dżem.


fot. istock.com

#2 Sprzątanie

Po pierwsze każdy z domowników ma sprzątać po sobie i koniec. Po drugie każdy z domowników ma mieć jakieś swoje miejsce, o które musi dbać – możecie mieć listę albo stałe punkty do sprzątania. Raz w miesiącu poproś panią do posprzątania w domu – to nie jest już dobro luksusowe, a raz w miesiącu, przeliczając na twoją stawkę godzinową i czas, który tracisz na generalne porządki oraz nerwy na to, że jest brudno, wychodzi z tego bardzo dobry interes. Fajną opcją są również roboty sprzątające.

#3 Gotowanie

W zamrażalniku zawsze warto mieć jakieś mięso i jakieś danie gotowe, np. pierogi, bo zawsze może zdarzyć się sytuacja awaryjna. Poza tym gotuj na dwa dni, a czasem i na trzy. Ugotuj w największym garnku, jaki masz w domu, bulion rosołowy. Podziel na trzy części – część na rosół, część na pomidorową (albo jakąkolwiek inną), a część do słoika, który zawekujesz i wstawisz do lodówki. Za kilka dni będzie z tego zupa krem. Żeby zupa była dobra, musi być dużo mięsa – to, czego nie zjecie w zupie usmaż na dziś i na jutro, a to, co zostanie, podziel na drobne kawałeczki i zrób z tego mięso na makaron do pracy. Doświadczenie pokazuje, że z jednego bulionu w rodzinie czteroosobowej powstają trzy dwudaniowe posiłki!

#4 "Przeszkadzajki"

Najważniejsze jednak, by się nie rozpraszać – uporządkuj więc dom, byś nie musiała nigdy szukać szmat tam, gdzie ich nie ma i żeby mleczko do czyszczenia nie znajdowało się z butami. Wyłącz Facebooka i nie scrolluj go, gdy masz coś zrobić. Włączanie Facebooka dwa razy dziennie pewnie potrafi wydłużyć dobę dwukrotnie!

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
ela (Ocena: 5) 09.05.2023 07:14
Oszczędzam czas od kiedy mam zmywarkę, irobota i frytkownicę powietrzną te urządzenia są mega i dzięki nim mam czas na odpoczynek a nie na sprzątanie czy gotowanie
odpowiedz
Polecane dla Ciebie