Czy współczesne kobiety są silne?

Women Power – o sile współczesnych kobiet. Poznaj zaskakujące wyniki badania!
Czy współczesne kobiety są silne?
fot. istock.com
08.03.2023
Katarzyna Lemanowicz

Współczesne kobiety są silne, przebojowe i samoświadome. Chcą przeżywać miłość, posiadać dom, ale ważny jest dla nich również rozwój osobisty i życie zawodowe. Jak pokazują wyniki sondy panie inspirują się swoimi mamami i są dla siebie wzajemnym wsparciem.

Czy współczesne kobiety są silne?

Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń „Women Power - o sile kobiet”, aż 69% kobiet obchodzi Dzień Kobiet. Jak pokazują wyniki współczesne kobiety są pewnie siebie (66%), otwarte na nowe wyzwania (29%), nieugięte w dążeniu do celu (25%) i samoświadome (21%).

Kobiety najczęściej inspirują się mamą, siostrą lub kimś z rodziny (48%), znaną gwiazdą (21%) lub znaną przywódczynią (18%). Często też wspierają się wzajemnie i są dla siebie ogromną siłą (45%) oraz rozumieją się wzajemnie (22%).

fot. istock.com

Od współczesnych kobiet można nauczyć się przede wszystkim pozytywnego postrzegania siebie i innych (32%), wytrwałości i pokonywania przeciwności (25%), siły i przebojowości (22%) oraz samoświadomości (21%). Współczesne kobiety dbają o siebie ćwicząc (18%), odżywiając się zdrowo (18%), korzystając za zabiegów pielęgnacyjnych (7%). Ważne są dla nich również relacje z ludźmi (12%) i zdrowie psychiczne (13%).

Młode kobiety chcą żyć według własnych zasad i rozwijać pasje (39%), a także chcą być wolne i rozwijać się zawodowo (21%). Ważne jest dla nich również spokój i stabilne życie (22%), ale chcą stworzyć dom i rodzinę (18%). Starają się one pogodzić życie zawodowe z rodzinnym (42%), ponieważ praca jest dla nich ważna (31%).

Jak odpowiedziała prawie połowa respondentów, miłość jest ważnym obszarem ich życia (49%). Nadal również czują potrzebę posiadania dziecka (48%), ale coraz częściej tylko jednego (21%). Co trzecia kobieta jednak rezygnuje z posiadania potomstwa. Współczesne kobiety są świadomymi matkami zmieniającymi sposób wychowania (31%). Przede wszystkim dbają o rozwój dzieci (28%) i chcą partnerstwa w wychowaniu (21%). W związku dbają o niego (37%) i wspierają partnera (21%), jednak posiadają również swoje przyjaźnie (25%) i własne niezależne życie (17%).

Ważnym obszarem dla pań jest również rozwój zawodowy. Uczestniczą w szkoleniach i webinarach (37%), pną się po szczeblach kariery w pracy (24%), kończą dodatkowe studia (21%) oraz realizują swoje biznesy (18%). Jak odpowiedziała prawie połowa ankietowanych obecnie kobiety powinny zajmować z mężczyznami na równi wysokie stanowiska, ponieważ mają więcej miękkich kompetencji (21%) oraz są lepiej zorganizowane i empatyczne (19%). Niezależność finansowa jest również ważnym obszarem życia (46%), panie chcą być także partnerkami w tym obszarze dla mężczyzn (38%).

Na Dzień Kobiet współczesne panie chciałyby otrzymać naukę makijażu (24%), indywidualną sesję zdjęciową (16%), lekcję tańca (14%), skok ze spadochronem lub na bungee (12%), przejażdżkę luksusowym samochodem (11%), warsztaty kulinarne połączone z degustacją (10%), porady stylisty (9%) lub dzień w SPA (4%). Najczęściej wskazywaną kategorią prezentów jest relaks i uroda (30%), kreatywne rozrywki (29%), kulinaria i degustacje (19%), sporty ekstremalne (18%).

Badanie sondażowe „Women Power – o sile kobiet” zrealizował w formie ankiety online serwis Prezentmarzeń w lutym 2023.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 4 / 5
Diana (Ocena: 4) 08.03.2023 14:44
Wydaje mi się, że bycia silnym niektóre z nas muszą się nauczyć. W życiu wiele razy bywamy tłamszone, a niezliczoną ilość razy dowiadujemy się od innych, że nasze zdanie jest mniej wartościowe z wielu powodów. Ja od ponad dziesięciu lat pracuję w typowo męskiej branży i szczerze mówiąc strasznie zaburzyło mi to poczucie własnej wartości. 2 lata temu prawie rzuciłam pracę, którą samą w sobie uwielbiam, dlatego postanowiłam o rozpoczęciu terapii. Niedaleko mojej pracy jest poradnia Psychologgia i dlatego właśnie tam postanowiłam umówić się na pierwsze spotkanie. I to był strzał w 10. Pomogła mi pani Marysia i chociaż na początku nie wyobrażałam sobie siebie na terapii, szybko zmieniłam na ten temat zdanie. Tym bardziej że spotkania miały charakter rozmowy, więc czułam się bardzo swobodnie. Początkowo nie byłam przekonana o jej skuteczności, ot rozmowa pomagała mi pozbyć się stresu nagromadzonego przez cały tydzień w pracy, ale po upływie około 2-3 miesięcy sama zaczęłam zauważać, że coraz częściej umiem i chce się postawić, kiedy ktoś niesłusznie umniejsza moją wartość. Do dziś chodzę na spotkania do Psychologgi, bo sprawiają, że czuję większą moc sprawczą. Nie mam już wątpliwości co do swoich kompetencji i profesjonalizmu. Polecam spróbować, jeśli ktoś ma ten problem.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie