Jak podejmować lepsze decyzje? Poznaj 3 proste wskazówki!

Dowiedz się poniżej jak podejmować lepsze i przede wszystkim szybsze decyzje!
Jak podejmować lepsze decyzje? Poznaj 3 proste wskazówki!
27.01.2023
Katarzyna Lemanowicz

Podejmowanie decyzji często zabiera nam zbyt dużo czasu. Szczególnie tych ważnych, których konsekwencje mogą zmienić całe nasze życie. Niejednokrotnie pojawia się strach przed podejmowaniem błędnej decyzji i po prostu nie ufamy swojej intuicji.

3 wskazówki jak podejmować szybkie i skierowane na sukces decyzje

#1 Nie zwlekaj

Masa informacji, różne opinie i obiektywne spojrzenie na dany temat, a do tego strach przed popełnieniem błędu. To tylko kilka powodów, dla których lubimy odkładać podjęcie decyzji na później. Ale to błąd! Niezależnie od tego, czy decyzja była przemyślana, czy nie, dopiero po pewnym czasie zobaczymy, czy była słuszna, czy nie. Prawdą jest, że trzeba podejmować decyzję, ponieważ tylko wtedy mamy podstawy do jej oceny.

#2 Słuchaj się intuicji

Zastanów się teraz ile razy podjęłaś decyzję na podstawie pierwszej myśli, przebłysku inspiracji. A następnie przemyśl, czy decyzja podjęta zgodnie z tą pierwszą myślą była słuszna, czy jednak popełniłaś błąd? Z doświadczenia wychodzi, że kierowanie się intuicją jest dobre. Dzięki intuicyjnemu podejściu, podejmowanie decyzji jest łatwe, gdzie odwieczne dylematy dotyczące wad i zalet odchodzą na dalszy plan.

#3 Nie musisz być doskonała

Zdaniem ekspertów szybkie i wcale nie wolne od wad podejmowanie decyzji jest korzystniejsze. Nie musimy za wszelką cenę podejmować idealnego wyboru. Warto w życiu popełniać błędy, uczyć się na nich i w przyszłości eliminować to co nam doskwiera. Dodatkowo takie podejście pozwala na sprawniejsze ustalenie priorytetów, zachowanie zimnej krwi i w konsekwencji podejmowanie trafnych decyzji.

 

Przeczytaj również:

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie