Jak być w pełni szczęśliwą?

4 rzeczy, które powstrzymują cię przed szczęściem.
Jak być w pełni szczęśliwą?
fot. istock.com
17.03.2021
Dominika Stanisławska

Wiele osób mimo pozornego dobrobytu nadal czuje się źle. Nie wszystko można jednak przerzucić na wirusa, a nasze złe samopoczucie ma swoje głębsze pochodzenie. Co tak naprawdę może oddzielać ludzi od szczęścia? Jak porzucić negatywne myślenie i zacząć czerpać z życia garściami?
Zobacz więcej: 
Jak poprawić swoją kondycję psychiczną?

4 rzeczy, które oddzielają nas od szczęścia

#1 Toksyczni rodzice

Nie każdy miał udane dzieciństwo. Nie od dziś wiadomo, że ten etap życia ma ogromny wpływ na całą resztę. Traumy i tragedia, których doświadczyliśmy jako dzieci w połączeniu z toksycznymi rodzicami mogą zaburzać nasz obraz świata. Toksyczni rodzice, to osoby, które na wszystko patrzą negatywnie, nie zachęcają do podejmowania wyzwań i nie potrafią wspierać swoich dzieci. Co więcej, często narzekają i uzależniają swoje dzieci od siebie oraz nie okazują pozytywnych uczuć i bliskości. Co robić w takiej sytuacji? Można spróbować przepracować swoje traumy z psychologiem.
Co więcej, często narzekają i uzależniają swoje dzieci od siebie oraz nie okazują pozytywnych uczuć i bliskości.
fot. istock.com

#2 Frustracja

Osoby sfrustrowane często chodzą złe cały dzień i nie są w stanie kontrolować swoich emocji. Chcą, aby wszystko działo się natychmiast, oraz aby każdy był do ich dyspozycji w wyznaczonym czasie. Frustraci mają problem z pokorą i przyjmowaniem krytyki. Jak poradzić sobie z frustracją? Warto najpierw przyjąć do wiadomości, że punktów widzenia świata jest więcej niż tylko jeden.

#3 Ego i duma

Każdy z nas ma wady i zalety. Problem pojawia się wtedy, gdy nie dostrzegamy wad i nie potrafimy przyjąć krytyki. W końcu ludzie, którzy są przekonani o swojej niezawodności zostają sami, bo nikt nie chce mieć w swoim otoczeniu ideału. Co można z tym zrobić? Pierwszym krokiem jest przyznanie się do błędów i zaakceptowanie swoich wad.
Zobacz więcej: 
„Wszystko albo nic” – czym charakteryzuje się takie myślenie?

#4 Złamane serce

Złamane serce potrafi wiele zniszczyć. Osoby po ciężkich rozstaniach potrafią miesiącami dochodzić do siebie, co skutecznie blokuje ich podróż do szczęścia. Żal do byłego partnera, bycie ofiarą i dezorientacja potrafią zaburzać postrzeganie sytuacji. Jak poradzić sobie ze złamanym sercem? Przede wszystkim nie należy utrzymywać kontaktu z osobą, która źle cię potraktowała. Kolejnym krokiem jest pozbycie się poczucia winy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie