Dlaczego kobiety okłamują same siebie?

5 wskazówek, jak przestać się okłamywać i być szczęśliwą.
Dlaczego kobiety okłamują same siebie?
fot. istock.com
07.12.2020
Dominika Stanisławska

Człowiek ma tendencję do porównywania się oraz do okłamywania samego siebie i innych ludzi wokół. Wmawiamy sobie (zwłaszcza kobiety), że szczęście to nie to, co mamy tu i teraz, a to, co jest odległe i nieosiągalne. Niestety, takie błędne myślenie często prowadzi do tego, że same siebie unieszczęśliwiamy. 
Zobacz więcej: 
Co dzieje się z kobietą po ślubie?

5 najczęstszych kłamstw, które wypowiadamy

#1 “By być szczęśliwą, potrzebuję czegoś innego”

Jeśli nie doceniasz tego co masz, co jest tuż przed tobą, ciężko być szczęśliwą. Przestań gonić za czymś, co nie istnieje, "czymś innym", często w naszym mniemaniu, "lepszym". Bądź wdzięczna za to, co masz tu i teraz - zdrowie, rodzinę, szczęśliwe dzieci, udane małżeństwo. Myśli o małych rzeczach, które cię otaczają i sprawiają przyjemność. Nie bez powodu we wszystkich podręcznikach coachingowych wymienia się “małe rzeczy”. To one przynoszą najwięcej radości. Kupiłaś sobie ostatnio coś ładnego? Twój mąż odniósł sukces w pracy? Poczuj za to wdzięczność, ciesz się tym. To jeden z kilku właściwych kierunków, który należy obrać, by być szczęśliwą.
Poczuj za to wdzięczność, ciesz się tym. To jest jeden z kilku właściwych kierunków, który należy obrać, by być szczęśliwą.
fot. istock.com

#2 “Pomyślę o tym jutro”

Przestań odwlekać różne sprawy. Wmawiasz sobie, że “jutro to zrobisz”, ale “jutro” znów odwleczesz ważna dla ciebie sprawę. Skoro to ważne, to dlaczego unieszczęśliwiasz siebie samą? Chciałaś zacząć biegać? Zacznij teraz. Jeśli jednak nie jest to ważne, to dlaczego wciąż o tym myślisz? Podejmij działania jak najszybciej. Cokolwiek masz do zrobienia, jest to rzecz, która sprawi ci przyjemność, więc aby jej nie opóźniać możesz ustawić sobie przypomnienie w kalendarzu.

#3 “Muszę robić więcej niż inni” 

Celebruj każdy mały sukces i nie pozwól, by pęd do doskonałości odebrał ci radość. Nie musisz mieć wszystkiego pod kontrolą. Jesteś pierwszym ze wszystkich swoich priorytetów, dlatego nie rób nic ponad normę kosztem własnego zdrowia psychicznego.
Zobacz więcej: 
5 powodów, dla których kąpiel w wannie jest rewelacyjna dla twojego zdrowia

#4 “Najgorsza ze wszystkich”

Ludzie lubią osądzać i oceniać innych. Przebywaj wśród ludzi, którzy cię uszczęśliwiają, a nie dają do zrozumienia, że jesteś gorsza. To samo działa w drugą stronę. Zamiast być sędzią, zastanów się, jak komplementować ludzi wokół siebie. Zawsze szukaj w innych pozytywnych cech. Każdy z nas woli przebywać z tymi, którzy nas doceniają, patrzą na nas z szacunkiem i podziwem. Krytyka i złośliwości biorą się z naszej niepewności i kompleksów.

#5 “Powinnam być w innym miejscu”

Wypisz wszystkie swoje cele, które sobie założyłaś, a potem sprawdź, które już osiągnęłaś. To, jak długo dochodzimy do różnych rzeczy to indywidualna kwestia. Ważne, że wiesz, jakie masz cele i jak je osiągnąć. Nie ma powodów, by być dla siebie surowym, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie