7 kłamstw, które oddalają nas od szczęścia

Ile razy dziennie wmawiasz sobie te rzeczy?
7 kłamstw, które oddalają nas od szczęścia
fot. istock.com
22.10.2020
Dominika Stanisławska

Kobiety potrafią budować poczucie własnej wartości, ale często same nie mogę uwierzyć w to, że są naprawdę szczęśliwe. Z tego powodu mamy tendencję do wmawiania sobie kilku kłamstw, które nijak się mają do rzeczywistości, a tylko nas blokują.
Zobacz więcej: Trzy kobiety opowiadają o swojej depresji poporodowej

7 kłamstw, które wmawiają sobie kobiety

Urodzinowe rozterki

Co urodziny potrafimy wypominać sobie porażki z całego roku, ale nie widzimy sukcesów. Ciągle powinnyśmy być już po jakimś wydarzeniu albo być na zupełnie innym etapie życia. Zamiast wmawiać sobie lub słuchać innych, że coś robisz za późno lub jesteś nie w tym miejscu, w którym powinnaś być, po prostu ciesz się. Wszystkie rzeczy dzieją się według swojego rytmu.
Wszystkie rzeczy dzieją się według swojego rytmu.
fot. istock.com

Nie jesteś dobrą matka

Jesteś najlepszą matką, jaką możesz być. Nie porównuj się z innymi, nie oceniaj się, bądź dla siebie dobra. Twoje dziecko kocha cię taką, jaka jesteś i ma najlepszą mamę na świecie. To kłamstwo, które bierze się w każdej chwili zwątpienia, kłótni z dzieckiem lub stawiania granic. Myślisz, że unieszczęśliwiasz swoje dziecko, ale prawda jest taka, że tylko je wychowujesz.

Porażka zostanie do końca życia

Życie jest pełne wzlotów i upadków. Jedna porażka nie przekreśla całego twojego życia, a jest tylko lekcją, z której warto wyciągnąć wnioski. Pomyśl, ile złych rzeczy spotkało cię w życiu, a ile dobrych? Nie ma sensu rozpaczać na los, bo on jest zmienny.

Kochanie, to wszystko, czego potrzebuję

To zdanie, które jest fundamentem wielu toksycznych związków. Obecność partnera, który nie jest wsparcie, a kulą u nogi to sprowadzanie na siebie nieszczęścia. Lepiej postawić sprawę jasno i wyciągnąć problem na światło dziennie. Może się okazać, że twój partner też nie jest szczęśliwy.

Wygląd, to wszystko, co mam

To jak wygląda określa kim jesteś? Bzdura! Waga, wygląd, kolor włosów – to rzeczy, które nie mają znaczenia przy postrzeganiu ludzi. Kłamstwa, które sobie wmawiamy bardzo często dotyczą naszego wyglądu fizycznego, ale problem jest głębszy, bo nie tylko my to sobie wmawiamy, ale również świat wymaga od nas określonych wzorców.

Jestem gorsza od innych

Jesteś najlepszą wersją siebie. Ile razy słyszałaś, że ktoś o tobie plotkuje? Tyle samo ile, plotkowano o tobie, plotkowano też o innych. W niczym nie ustępujemy innym kobietom. Każda z nas ma swój niepowtarzalny talent i predyspozycje do różnych rzeczy.
Zobacz więcej: Czy można pokochać swoje ciało i nadal chcieć je zmienić?

„Od jutra”

Dieta? Tylko od jutra. „Jutro”, czyli kraina, która w rzeczywistości nie istnieje. Zamiast odkładać swoje postanowienia na jutro, zacznij już dziś.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie