Dlaczego warto próbować nowych rzeczy?

Chociaż wiele mówi się o wychodzeniu ze strefy komfortu, to próbowanie nowych rzeczy niekoniecznie ma z nią związek.
Dlaczego warto próbować nowych rzeczy?
fot. istock.com
25.09.2020
Dominika Stanisławska

Oczywiście, są czynności, które tego wymagają, ale jest wiele rzeczy, którymi możemy się zajmować w domowym zaciszu. Rutyna wstrzymuje rozwój człowieka, a przecież uczymy się całe życie, więc wykorzystujmy różne ścieżki rozwoju.
Zobacz więcej: Dlaczego tracimy pewność siebie?

Próbowanie nowych rzeczy - dlaczego warto?

Próbowanie nowych rzeczy powoduje, że czujemy się szczęśliwsi, bardziej podnieceni i energiczni. Pozytywne nastawienie powoduje, że nowa rzecz będzie przyjemniejsza, a co za tym idzie, zmotywuje nas do jej powtarzania. To doprowadzi do tego, że będziemy mieli miłe wspomnienia i być może nowe hobby, któremu będzie można poświęcić czas. Takim przykładem jest nauka języka obcego. Nie trzeba uczyć się języków, które są popularne. Idź pod prąd i zapisz się na orientalny, nieznany język.
Takim przykładem jest nauka języka obcego.
fot. istock.com

Wykorzystaj swój potencjał

Myślisz, że jesteś za stara na nowe rzeczy? Nie znajdziesz na nie czasu, bo ktoś musi zająć się mężem i dziećmi? Nic bardziej mylnego! Oni doskonale sobie poradzą bez ciebie, a wręcz lepiej mieć w domu wesołą mamę i wspierającą żonę niż zrzędę. Bycie matką nie ogranicza cię do siedzenia w domu. Masz w sobie niewykorzystany potencjał, który może spowodować uśmiech na wielu twarzach.

Strefa komfortu

Wyjdź ze strefy komfortu. Nikt nie mówi, że masz skakać ze spadochronem, ale jeśli pojawia się możliwość spontanicznego wyjazdu z koleżankami to dlaczego nie? Nie wszystko musi być zawsze poukładane. Czasami odrobina szaleństwa może naprawdę odmienić nasze życie. Brak nowych bodźców powoduje, że się rozleniwiamy, aż w końcu zaczynamy narzekać, co łączy się z tym, że z zazdrością patrzymy na innych. Nikt nie lubi skner, a wychodzenie ze strefy komfortu i doświadczanie nowych rzeczy rozwesela i niweluje negatywy.
Zobacz więcej: Życzliwość czy strach? Jak te dwa zjawiska mają się do siebie?

Lepiej spróbować niż nie

Spróbowałaś i nie wyszło? Nic nie szkodzi. Masz wspomnienia, nauczkę lub odkryłaś, co naprawdę cię kręci. Lepiej żałować, że się spróbowało niż żałować zmarnowanego czasu. Człowiek musi próbować i doświadczać. W innym wypadku nie czuje, że żyje. Na starość nieudane doświadczenie może być anegdotą lub przestrogą dla najbliższych. Ponadto, lepiej słucha się ludzi, którzy mają ciekawe rzeczy dopowiedzenia, niż tych, którzy nic sensownego nie wnoszą do rozmowy.

SONDA
Często próbujesz nowych rzeczy?
Często próbujesz nowych rzeczy?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie