Dlaczego kobiety trzymają mężczyzn pod pantoflem?

Nazwanie mężczyzny „pantoflarzem”, to dla niego największa obraza.
Dlaczego kobiety trzymają mężczyzn pod pantoflem?
fot. istock.com
25.09.2020
Dominika Stanisławska

Skoro to dla niego obraza, to dlaczego nadal wielu mężczyzn daje się zdominować kobiecie? Powodów jest kilka, zarówno po stronie kobiet, jak i mężczyzn. Powstało już dużo tekstów o tym, kim jest pantofel, wyjść spod pantofla i w jaki sposób takie podejście prowadzi do toksycznego związku. Nikt jednak nigdy nie zastanawiał się, co kieruje kobietą, która dokręca mężczyźnie śrubę.
Zobacz więcej: Śmierć jako część życia. Czego tak naprawdę boimy się w śmierci?

Niepewność siebie i chęć dominacji

Nie ma co ukrywać, są kobiety, które muszą dominować, bo inaczej są niepewne swojej sytuacji. Każdą decyzję podejmują pod siebie i tego samego oczekują od partnera. Każda sytuacja, która odbiega od jej ułożonego perfekcyjnie planu powoduje, że zaczyna się gubić jak dziecko we mgle. Co kierują taką kobietą? Zwykłe niepewność siebie oraz strach, bo co jeśli on zauważy, że mam silny charakter i ucieknie? Lepiej od razu pokazać kto tu rządzi. Takie myślenie prowadzi do tego, że mężczyzna powoli traci swoją autonomię, a w konsekwencji nie wybiera nawet skarpet, które nosi. Manipulacja odbywa się w różnoraki sposób. Mogą to być np.: kłótnie i wypominania albo wpędzanie w wyrzuty sumienia.
Lepiej od razu pokazać kto tu rządzi.
fot. istock.com

Kobieta nie okazuje szacunku

Wejście pod pantofel nie dzieje się od razu – przecież najpierw trzeba spakować swoje manatki zanim się tam zamieszka. Pierwsze symptomy, które powinny dać mężczyźnie do myślenia, to sytuacje, w których ona planuje cały czas. Nie zgadza się na nic, a każdą inną decyzję uznaje jako przejaw braku szacunku do jej osoby. Tymczasem jest zupełnie inaczej. To ona nie potrafi uszanować faceta. Przyczyny tego mogą być różne. Mogła np.: widzieć, jak matka traktuje ojca, mogła także być rozpieszczana i żyć w przekonaniu, że wszystko jej się należy. Oczywiście, tak nie jest. Jeśli na twojej drodze stanęła księżniczka, która nie szanuje twojego stylu życia i za wszelką cenę planuje ci wolny czas, to chyba wiesz co robić?
Zobacz więcej: Jak rozmawiać z partnerem żeby słuchał?

On jest leniwy

Ostatnim powodem, dla którego facet woli siedzieć pod pantoflem jest to, że nie umie podejmować decyzji. Bierze za wszystko niewielką odpowiedzialność (o ile w ogóle ją weźmie). Umywa ręce od obowiązków, nic nie umie zrobić, bo jest zwyczajnie leniwy. Pod powłoką kochającego i dobrego mężczyzny siedzi leniwy chłopiec, który znalazł sobie nową mamę.

W każdej relacji powinna być zachowana równowaga. Przysłowie „przeciwieństwa się przyciągają” nie oznacza, że związek energicznej kobiety i spokojnego mężczyzny jest toksyczny.

SONDA
Znasz związek, w którym mężczyzna żyje pod pantoflem?
Znasz związek, w którym mężczyzna żyje pod pantoflem?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie