Ginekologia estetyczna, kiedy ją wykonać i po co?

Ginekologia estetyczna pozwala kobietom odzyskać pewność siebie.
Ginekologia estetyczna, kiedy ją wykonać i po co?
fot. istock. com
10.09.2020
Dominika Stanisławska

Ginekologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina medycyny estetycznej. Skupia się, jak sama nazwa wskazuje, na poprawie wyglądu kobiecych okolic intymnych, ale także na poprawie ich funkcjonowania. Dzięki ginekologii estetycznej kobiety mogą pozbyć się pooperacyjnych wad związanych z porodem lub innym zabiegiem, co wyraźnie podnosi komfort życia i przyjemność ze współżycia.
Zobacz więcej: Ginekolog wyjaśnił, dlaczego kobiety rodzą przez cesarskie cięcie. Rozpętał burzę

Komu poleca się ginekologię estetyczną?

Zabiegi związane z rewitalizacją pochwy zostały stworze dla kobiet, które chcą pozbyć się kompleksów związanych z okolicami intymnymi. Problemy z miejscami intymnymi najczęściej pojawiają się po porodzie. Podczas porodu, kiedy kobieta jest nacinana często dochodzi do złego zszycia, które później odbiera przyjemność z seksu, jest powodem niskiej samooceny, a czasami prowadzi do rozpadu pożycia między partnerami. W takich sytuacjach tak ważne jest udanie się do specjalisty, aby kobieta nie musiała cierpieć. Warto zwrócić uwagę, że zdarzają się panie, które mają problemy już od najmłodszych lat ze względu na wady wrodzone typu asymetria warg sromowych albo wysiłkowego nietrzymania moczu. W takich wypadkach specjalista też może pomóc.
Obecnie coraz więcej klinki medycyny estetycznej oferuje takie zabiegi.
fot. istock.com

Ginekologia estetyczna - Fanaberia czy potrzeba?

Jeszcze kilka lat temu rozmowa o problemach intymnych była tematem tabu. Dziś rozwój technologii ułatwia nam życie w każdym aspekcie i należy z tego korzystać. Każda forma, która zwiększa jakość naszego życia jest dobra. Często panie, które borykają się z problemami, same nie wiedza, gdzie się zgłosić, czy ginekolog może jakoś pomóc. Obecnie coraz więcej klinki medycyny estetycznej oferuje takie zabiegi. Są one szczególnie przeznaczone dla kobiet, które mają widoczne problemy z samoakceptacją z powodu swoich miejsc intymnych. Trzeba dodać, że im częściej będziemy poruszać ten temat, tym szybciej panie zdecydują się podjąć kroki ku poprawie swoje życia.
Zobacz więcej: Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności - jak się przygotować?

Ginekologia estetyczna - ile kosztuje i jakie zabiegi wybrać?

W zależności od tego, jaki zabieg chcemy wykonać i do jakiej kliniki się zgłosimy zabiegi wahają się w granicach 3 tys. do 10 tys. Przykładowo waginoplastyka z plastyką krocza waha się w przedziale cenowym od 6 tys. do 10 tys. Lista zabiegów z reguły jest standardowa, ale niektóre kliniki na życzenie pacjentki mogą wykonać dodatkowy zabieg.
Lista niektórych zabiegów: leczenie nietrzymania moczu, asymetria warg sromowych, plastyka pochwy, plastyka krocza, labioplastyka i powiększenie punktu G.

SONDA
Poddałaś się kiedyś zabiegowi ginekologii estetycznej?
Poddałaś się kiedyś zabiegowi ginekologii estetycznej?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie