5 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch

Marzysz o idealnym, płaskim brzuchu?
5 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch
fot. istock.com
22.05.2024
Katarzyna Lemanowicz

Wypróbuj przedstawione przez nas proste ćwiczenia, a na pewno przybliżysz się do tego celu. Sezon bikini trwa cały rok! Zapisz i zachowaj, żeby ich nie zgubić!

Dieta na płaski brzuch 

Na samym początku chcemy jednak przypomnieć, że to dieta jest aż w 80% odpowiedzialna za nasz sukces. Oto jej podstawowe zasady:

  • pij minimum 2,5 litra wody mineralnej dziennie 
  • jedz wyłącznie nieprzetworzone produkty 
  • wyklucz ze swojej diety napoje gazowane, fast food oraz słodycze
  • jedz mniejsze porcje, najlepiej na talerzach deserowych (zobaczysz, że zjesz o wiele mniej, a będziesz równie najedzony!) 

Proste ćwiczenia na płaski brzuch w domu

Najlepiej będzie, kiedy powtórzysz całą sekwencję ćwiczeń 3 razy. Pamiętaj także, że liczy się jakość, a nie ilość. Przy wykonywaniu ćwiczeń pamiętaj o prawidłowym oddychaniu. 

fot. istock.com

#1 Plank - deska: Wytrzymaj w tej pozycji 45 sekund. Z czasem możesz wydłużyć do 90 sekund. 

#2 Pionowe nożyce: Zrób pionowe wymachy, przyklejając plecy do podłogi. Nie zapomnij napiąć przy tym brzucha. Wykonaj 20 powtórzeń na każdą nogę. 

#3 Wspinaczka pozioma: W podporze przodem na wyprostowanych ramionach dotknij na skos łokieć raz do jednego, a raz do drugiego kolana, zmieniając przy tym łokieć. Wykonaj 20 powtórzeń na każdą stronę. 

#4 Skłony na skos: Przyciągnij łokieć raz do jednego, a raz do drugiego kolana. Zmieniaj strony. Wykonaj po 20 powtórzeń na każdą stronę. 

#5 Plank bokiem: Przejdź do podporu bokiem, tak, żeby nogi i tułów stanowiły jedną linię. Wytrzymaj w tej pozycji 45 sekund. Jeśli dasz radę, spróbuj nawet 90 sekund. 

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.05.2024 11:54
Ale siara
odpowiedz
kotka (Ocena: 5) 22.05.2024 22:32
Podczas okresu polecam używać chłonnych tamponów z gąbeczki Beppy
odpowiedz
Polecane dla Ciebie