8 sposobów na płaski brzuch, które naprawdę działają!

Widoczne mięśnie brzucha to chyba jedna z najbardziej pożądanych części ciała u kobiet i mężczyzn.
8 sposobów na płaski brzuch, które naprawdę działają!
fot. istock.com
21.03.2024
Katarzyna Lemanowicz

Wiele osób marzy o przysłowiowym sześciopaku robiąc przy tym setki brzuszków, ale niestety nie może uzyskać pożądanego efektu. Podpowiemy ci kilka prostych zasad, dzięki którym twój trening mięśni brzucha będzie jeszcze bardziej efektywny.

Mięśnie brzucha buduje się w kuchni

Jest to najważniejsza zasada o której musisz pamiętać.  Dobrze ułoży plan dietetyczny to podstawa. Według wielu specjalistów z zakresu fitnessu, dieta to 70% sukcesu. Bez właściwej diety redukcyjnej nie odsłonimy naszych mięśni brzucha, które schowane są pod warstwą tłuszczu. Pamiętaj, aby dostosować dietę do twojej aktywności fizycznej i zakładanych celów.

Przygotuj swój plan treningowy. Trening mięśni brzucha podobnie jak treningi innych partii ciała musi być od samego początku dobrze zaplanowany. Nie ograniczaj się tylko i wyłącznie do wykonywania tradycyjnych brzuszków, ale pomyśl o dodaniu zupełnie nowych ćwiczeń angażujących mięśnie brzucha górne i dolne.

Rób treningi na 100 procent. Jeśli marzysz o pięknie wyrzeźbionym sześciopaku, musisz o niego w odpowiedni sposób zawalczyć. Z treningu na treningu dawaj z siebie jeszcze więcej i konsekwentnie realizuj swoje cele i plany treningowe. Tylko progres jest gwarancją uzyskania zamierzonych efektów.

Podziel swój trening na górne i dolne mięśnie brzucha. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mięśnie brzucha składają się z dolnych i górnych części. Swój trening mięśni brzucha podziel tak, aby podczas jednego treningu zaangażować obie partię. To właśnie górne mięśnie brzucha zobaczysz pierwsze podczas zrzucania zbędnych kilogramów.

Trenuj z ciężarem. Mięśnie brzucha można trenować masą własnego ciała, ale także z obciążeniem. Nie bójmy się wykonywać tych ćwiczeń z dodatkowym obciążeniem. W tym przypadku świetnie sprawdzi się kettlebell czy handelek.

Wyeliminuj rutynę ze swojego treningu. Pamiętaj, że jednym z najgorszych twoich wrogów w walce o upragnioną sylwetkę będzie rutyna. To właśnie ona sprawia, że tak wiele osób nudzą powszechne ćwiczenia na brzuch. Koniecznie zadbaj o okresową zmianę planów treningowych, dzięki czemu unikniesz stagnacji.

fot. istock.com

Nie trenuj codziennie. Zapomnij o zasadzie, czym więcej tym lepiej. Daj swoim mięśniom brzucha czas na odpoczynek i regenerację. Każda partia mięśniowa, w tym także mięśnie brzucha potrzebują odpoczynku, który pozytywnie wpłynie na kondycję naszych mięśni.

Trenuj inne partie ciała. Sam trening brzucha nie wystarczy, aby móc pochwalić się sylwetką fit. Pamiętaj o treningu innych partii ciała, a w szczególności o treningu pleców. Silne plecy zapewnią mniejsze ryzyko kontuzji przy treningu mięśni brzucha. Jednym z najgorszych błędów popełnianych przez osoby zaczynające swoją przygodę z siłownią, jest koncentracja tylko i wyłącznie na mięśniach brzucha.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie