6 skutecznych sposobów na odzyskanie figury po ciąży

Co więcej - to wcale nie jest takie trudne!
6 skutecznych sposobów na odzyskanie figury po ciąży
fot. istock.com
08.03.2023
Katarzyna Lemanowicz

Hilaria Baldwin jest żoną aktora, Alec'a Baldwina. Są razem od 8 lat, a w 2012 roku wzięli ślub. Mają wspólnie 4 dzieci: Carmen, Rafaela, Leonarda i Romeo. Mimo 4 porodów, Hilaria jest w świetnej formie i nie jest to tylko zasługa jogi, której jest instruktorką. Kobieta zapewnia, że każda z nas jest w stanie szybko wrócić do figury sprzed ciąży. Wystarczy, że zmienimy nieco nasze podejście i posłuchamy naszego organizmu.

6 sposobów na to, by szybko wrócić do formy po ciąży

#1 Zacznij od wyciszenia: Słuchaj swojego ciała. "Każda ciąża i poród są inne, nie ma uniwersalnych zasad" - wyjaśnia Hilaria. Zwracaj zatem uwagę, na to jak się czujesz, czy coś ci dolega, boli, czy przeszkadza.

#2 Spróbuj prostych zajęć: Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na trenera personalnego, spróbuj od jakościowych treningów w postaci fitnessu. Zacznij od jednego w tygodniu w okolicach 30 minut. Szukaj tego, co sprawia ci radość, a nie tylko jest przykrym obowiązkiem. Pamiętaj, że powinnaś poświęcić sobie chociaż godzinę dziennie, aby złapać równowagę pomiędzy życiem rodzinnym a spokojem ducha.

#3 Szukaj swojego sposobu na rutynę: Jako spec od fitnessu, Hilaria poleca ćwiczyć dokładnie o tej samej porze codziennie. Jednak wiadomo, że z dziećmi nie jest to najłatwiejsze, więc wykorzystuje się ten czas, kiedy "dzieci pozwolą". Najważniejsze, żebyś popychała samą siebie do przodu. Więcej ruchu, da ci więcej energii do życia i zabawy z dziećmi!

#4 Wybierz trening, który daje ci kopa: Według Hilarii, im więcej masz dzieci, tym bardziej chcesz spędzić jakościowy czas na ćwiczeniach. Sposób na krótkie treningi przy dzieciach? Brzuszki przez 7 minut, kiedy jedno śpi a drugie je podwieczorek, 10 minutowa przebieżka, kiedy mąż wróci do domu i 3 minuty podnoszenia ciężarów, podczas picia kawy. To też jest trening!

#5 Uważaj na zmęczenie: Rodzicielstwo to ciężki kawałek chleba, dlatego musisz dbać o dietę i ruch, szczególnie, jeśli karmisz piersią. Pomyśl sobie, że masz do "wychowania" również swoje ciało, które służy nie tylko temu, byś dobrze wyglądała, lecz także miała siłę i energię dla swojego domu, dlatego powinnaś robić dziennie jedną rzecz dla siebie. Spróbuj zamienić czekoladę na baton z granolą albo koktajl z owocami i nasionami chia, który pomoże w walce ze zmęczeniem.

#6 Skup się na swoim wewnętrznym ja: "Najważniejszą rzeczą, której nauczyłam się będąc mamą to, że nigdy nie będziesz wystarczająco silna, aby mierzyć się z życiem, jeśli nie znajdziesz czasu dla siebie" - mówi Hilaria. Każdy z nas jest inny, ale zamiast chillować na kanapie, wybierz bardziej aktywny odpoczynek albo weź kąpiel. Daj sobie trochę oddechu.

Widzisz? To wcale nie jest takie trudne, jakie się wydaje. Więc, do dzieła! Trzymamy kciuki!

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie