To właśnie o tej porze dnia musisz ćwiczyć, żeby schudnąć

Gdybyś dokładnie wiedziała, kiedy ćwiczyć, żeby widzieć efekty – czy byłoby to dla ciebie bardziej motywujące?
To właśnie o tej porze dnia musisz ćwiczyć, żeby schudnąć
14.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Okazuje się, że wieczorne treningi mogą nie być tak efektywne jak tego oczekujesz. Naukowcy z Karolinska Institutet w Szwecji i Uniwersytetu w Kopenhadze odkryli, że możliwe jest przyspieszenie spalania tłuszczu poprzez ćwiczenia w określonej porze dnia.

O jakiej porze dnia ćwiczyć, żeby schudnąć? Sprawdź!

Badanie przeprowadzone na myszach, udowodniło, że ćwicząc we wczesnej fazie dnia – to jest późnego poranka u ludzi – przyspieszyły swój metabolizm bardziej, niż myszy, które biegały w późniejszym czasie. Zadowalające wyniki nie zależały od tego co myszy jadły.

Wyniki badań sugerują, że ćwiczenia późnym rankiem mogą być bardziej skuteczne niż ćwiczenie w jakiejkolwiek innej porze dnia. Właściwa pora treningu wydaje się być ważna ze względu na odpowiednie spalanie tłuszczu, poprawę metabolizmu i uzyskanie równowagi energetycznej, a także poprawy korzyści zdrowotnych wynikających z ćwiczeń.

Oczywiście potrzebne są dalsze badania, aby wyciągnąć wiarygodne wnioski. Bo choć myszy i ludzie mają wiele wspólnych cech, to jednak istnieją istotne różnice.

To co istotne, prawie każdy aspekt naszej fizjologii i metabolizmu jest podyktowany zegarem okołodobowym. Optymalny czas na ćwiczenia różni się w zależności od płci.

Oczywiście do wszystkich badań należy podchodzić z rozsądkiem i wybierać taki czas na ćwiczenia, który jesteśmy w stanie przestrzegać. Pamiętajmy trening, czy jakakolwiek inna aktywność fizyczna to ma być przyjemność a nie przymus.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie