Jak pokonać strach przed siłownią?

Podjęłaś noworoczne postanowienie, żeby w końcu zacząć chodzić na siłownię?
Jak pokonać strach przed siłownią?
02.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Ale coś cię blokuje i nie wiesz, jak przezwyciężyć strach przed siłownią? Sprawdź jak sobie z tym poradzić.

A wszystko przez błędne myślenie, że na siłownię to tylko zaawansowany poziom. Wyobrażenie o konieczności posiadania idealnie opiętego stroju, czy perfekcyjnie dobranego outiftu i gadżetów, które sprawdzają, czy już spaliłaś kilka kilokalorii. Stresujesz się na myśl o tych pogardliwych spojrzeniach w twoją stronę. I kiedy chcesz zacząć chodzić na siłownię, te strachy cię paraliżują i z postanowienie noworocznego pozostaje tylko blade wspomnienie.

Jak pokonać strach przed siłownią?

Mamy dla ciebie trzy sposoby na pozbycie się tych uprzedzeń i nabrania pewności siebie.

Po pierwsze, nawet jeśli już kupiłaś karnet, to kolejnym krokiem jest pójście na siłownię i korzystanie z tych wszystkich sprzętów. Koniec, myślisz sobie, przecież ja tego nie ogarniam, i nie poproszę nikogo o pomoc, bo to wstyd. Nic bardziej mylnego. Każdy kiedyś zaczynał, a obsługa siłowni jest po to, żeby pomóc. Żeby podpowiedzieć jakie ćwiczenia i w jakiej częstotliwości należy wybrać, żeby zobaczyć efekty i przede wszystkim nie zrobić sobie krzywdy.

Skup się na sobie i swoich celach. Bądź pewną siebie kobietą, która wie czego chce. Te wszystkie osoby, które są (według ciebie) tak perfekcyjne, też kiedyś zaczynały i też kiedyś pierwszy raz pojawiły się na siłowni. Pewnie nawet nie wiedziały, gdzie i jak zacząć, a zobacz w jakim są teraz miejscu. Co ważne, w większości osób, które już regularnie ćwiczą na siłowni interesuje tylko ich trening. Siłownia to nie jest dla nich miejsce do oceniania innych, tylko intensywnego trenowania.

Po drugie, pozwól sobie na wpadki. Jeśli idziesz na siłownię, i nie idzie ci tak jak planowałaś, to nie rezygnuj. Zmień system trenowania, i zapamiętaj, nawet 20 minut ćwiczeń dziennie to już krok do sukcesu.

Po trzecie, uzyskaj wsparcie. Zabierz na siłownię przyjaciółkę, co ważne warto umawiać się na trening z kimś, kto ma większe pojęcie od ciebie w tym temacie. To tylko korzyść dla ciebie, bo nie dość, że miło spędzisz czas to jeszcze wiele się nauczysz.

 

Przeczytaj również:

 

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 4) 04.02.2023 17:27
To nie jest strach, tylko fakt, że na siłownię przychodzą napakowani panowie, któzy wzrokiem szukają pań w stylu miss bikini fitness. I na kobietę o krągłych kształtach i na wątłego mężczyznę patrzą wzrokiem w stylu: co ty tutaj robisz, dziecko? Ale ok, kluby fitness są dla wszystkich, wystarczy tylko taka osoby mieć gdzieś i też im odpowiedzieć chłodnym spojrzeniem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.02.2023 09:18
Nie lubię chodzić na siłownie bo mam wrażenie że jak osoba jest przy kości to każdy się na nią patrzy jak wygląda , jak się ubrała etc. I to jest powoód dlaczego nie chodzę na siłownię, sama wygospodarowałam w domu trochę miejsca i ćwicze na sprzetach zakupionych z polskiego geekbuying. Tu nikt na mnie nie patrzy i nie czuję się skrępowana.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie