Czy dzięki metodzie 12x5x30 można szybko schudnąć?

Co więcej jest to metoda dostępna dla wszystkich, dzięki której skutecznie zbudujesz mięśnie.
Czy dzięki metodzie 12x5x30 można szybko schudnąć?
18.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

To idealny pomysł na trening cardio, szczególnie dla osób, które nie lubią biegać, lub nie po drodze im ze zbyt intensywną aktywnością fizyczną.

Czym jest metoda 12x5x30?

To rutyna sportowa, którą coraz częściej widzimy w mediach społecznościowych. Jaka jest zasada? Zamiast biegać, chodź po bieżni, ale po zboczu.

Metodę tę spopularyzowała Lauren Giraldo, amerykańska influencerki, z milionami obserwujących na Instagramie. Dzięki tej metodzie schudła ponad 14 kilogramów.

Dlaczego metoda 12x5x30 jest tak skuteczna?

Chodzenie po pochyłości aktywuje mięśnie ud i pośladków oraz spala zdecydowani więcej kalorii niż bieganie. Odpowiednio dobrana szybkość pozwala na uzyskanie zadowalającego efektu, ale bez zmęczenia i demotywowania na samym początku. Co więcej, dzięki tej metodzie unikamy ryzyka kontuzji i chronimy stawy.

Jak to dość często bywa, Lauren metodę tę odkryła przez zupełny przypadek. Zapragnęła schudnąć a bieganie nie było aktywnością, która przypadła jej do gustu. Zaczęła chodzić po bieżni, z odpowiednim pochyleniem. Okazało się, że ta forma aktywności, nie dość, że sprawia jej niesamowitą przyjemność, to jeszcze zauważyła dość szybko konkretne efekty.

Jak ćwiczyć metodę 12x5x30?

Wystarczy wygodny strój sportowy, buty i bieżnia. Metoda ta opiera się na 3 prostych zasadach: idź z prędkością 5km.h, wybierz nachylenie 12% i ćwicz przez 30 minut. Oczywiście intensywność treningu dostosuj do swoich możliwości, a z biegiem czasu stawiaj sobie nowe wyzwania.

Codzienny trening zgodnie z metodą 12x5x30 to utrzymanie stabilnej wagi, obniżenie ciśnienia krwi, redukcja złego cholesterolu, zmniejszenie stresu oraz poprawa nastroju.

W badaniu z 2013 roku naukowcy dowiedli, że chodzenie po pochylni ma wiele zalet, w tym poprawia tętno, a także usprawnia dostarczanie tlenu do krwi, reguluje metabolizm i aktywuje mięśnie.

To co, wprowadzasz do treningu metodę 12x5x30? 

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Moni (Ocena: 5) 21.11.2022 12:48
Kupiłam sobie bieżnie na geekbuying.pl żeby w zimę się nie utuczyć, także chętnie przetestuję tę metodę
odpowiedz
Polecane dla Ciebie