Czym jest metoda Sakumy, która pozwala schudnąć w zaledwie 5 minut?

Twoim celem jest skuteczne i szybkie spalenie tkanki tłuszczowej? Ale do tej pory wszystkie podejmowane działania zawodziły?
Czym jest metoda Sakumy, która pozwala schudnąć w zaledwie 5 minut?
16.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Znamy rozwiązanie. Mianowicie, chodzi o metodę Sakuma, która zapewnia przyspieszoną utratę wagi, dzięki ukierunkowanym ćwiczeniom, zajmującym jedynie 5 minut dziennie. Chcesz się dowiedzieć więcej? Przeczytaj koniecznie ten artykuł!

Czym jest Metoda Sakuma?

Metoda Sakuma to bardzo popularny, japoński protokół odchudzania. Została opracowana przez trenera sportowego Kenichiego Sakumę. To kilka ćwiczeń, które należy wykonywać codziennie przez zaledwie 5 minut – to gwarantuje spalenie tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki.

W metodzie Sakumy chodzi o pracę nad prawidłową postawą, w celu poprawy efektywności codziennych ćwiczeń. Według twórcy tej metody liczy się przede wszystkim zoptymalizowanie i wykorzystanie naszego ciała oraz zaangażowanie szczególnie tych głębokich mięśni. Sakuma twierdzi, że często zdarza się, że mięśnie, które są niezbędne do utraty tłuszczu, są często niedostatecznie wykorzystywane podczas treningu. Zwłaszcza te zlokalizowane w obrębie brzucha i tułowia. Trener Sakuma twierdzi, że przez odpowiednią stymulację właśnie tych części ciała poprawisz przemianę materii, a każdy twój ruch będzie bardziej efektywny. Jeśli coś jest bardziej skuteczne, tym więcej spalasz tłuszczu i w rezultacie chudniesz.

Metoda Sakuma – jakie ćwiczenia wykonywać?

To co istotne, to regularne, codzienne wykonywanie przez minimum dwa tygodnie poniższych ćwiczeń. Po tym czasie, wykonujesz ćwiczenia co drugi dzień. Dzięki takiemu schematowi, korzyści będą widoczne gołym okiem.

#1 Ćwiczenia na odcinek lędźwiowy: usiądź na krawędzi krzesła i wyprostuj się. Podnieś prawą nogę i jednocześnie napinaj pośladki – wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy. Powtórz 10 raz na każdą stronę.

#2 Ćwiczenie na pośladki: połóż się na brzuchu, dłonie skrzyżuj i połóż pod brodą. Skrzyżuj nogi i unieś je – pamiętaj, by były wyprostowane. Wytrzymaj w tej pozycji 6 sekund – cały czas napinaj pośladki. Powtórz ten ruch 10 razy.

#3 Ćwiczenie na uda i tułów: połóż się na brzuchu, ręce skrzyżuj i ułóż je na szyi. Złącz kostki i aktywuj pośladki. Utrzymaj tę pozycję przez 10 sekund. Następnie skrzyżuj nogi i również wytrzymaj 10 sekund. Wykonaj naprzemiennie te dwa ruchy przez minutę.

Następnie przejdź do wzmocnienia dolnej części brzucha

Ćwiczenie 1: usiądź na krześle, złap się dłońmi za łokcie i unieś ręce na wysokość barków. Podnieś ręce i trzymaj je za głową. Napnij brzuch, pochyl się w jedną stronę – wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy i powtórz na drugą stronę. Zrób 5 powtórzeń serii.

Ćwiczenie 2: usiądź na krześle i pochyl klatkę piersiową do przodu. Połóż dłonie po bokach łydek – pamiętaj, by ramiona były na wysokości kolan. Zacznij się powoli opuszczać i wracać do pozycji wyjściowej. Całość powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 3: klęknij na kolana i wyciągnij lewą nogę do tyłu. Podnieś przeciwne ramię i pochyl ciało w kierunku zgiętej nogi. Przytrzymaj 5 sekund i zmień stronę. Całość serii powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 4: stań wyprostowana i skrzyżuj ręce – unieś je na wysokość barków. Następnie rozstaw stopy na szerokość barków i lekko ugnij kolana. Pochyl się do kąta 90 stopni. Całość powtórz 10 razy, utrzymując pozycję przez 3 sekundy.

Gotowe, a teraz z cierpliwością wyczekuj efektów! Oczywiście podstawą zdrowego stylu życia jest odpowiednio zbilansowana dieta. 

 

Przeczytaj również: 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie