Rower stacjonarny - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Moda na uprawianie sportu trwa w najlepsze. Bardzo dużą popularnością cieszy się jazda na rowerze.
Rower stacjonarny - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
27.06.2022
Katarzyna Lemanowicz

Najbardziej typowa jest jazda klasycznym rowerem po mieście czy pozamiejskich bezdrożach, jednak wymaga to przynajmniej znośnej pogody. Jest na to sposób! Nawet, gdy za oknem pada, wieje czy grzmi, z powodzeniem możemy trenować w domu, przy użyciu rowerka stacjonarnego. Brzydka pogoda nie jest już odpowiednią wymówką!

Czy warto posiadać rower stacjonarny?

Rowerek stacjonarny to doskonały pomysł na przyjemną i efektywną aktywność sportową w zaciszu własnego domu. Jazda na rowerku treningowym pozwala na wyrzeźbienie sylwetki, poprawę kondycji i samopoczucia bez względu na pogodę panującą na zewnątrz. Co więcej, rowerek stacjonarny może być używany także zimą, gdy na tradycyjny rower raczej się nie zdecydujemy. Regularne ćwiczenia pozwalają na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów i warstwy tłuszczowej, co z pewnością zainteresuje każdego, kto lubi dbać o linię i piękną sylwetkę. Rower stacjonarny nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a korzyści jakie płyną z jego użytkowania są ogromne, dlatego zdecydowanie warto zainwestować w rowerek i zadbać o swoją formę. Jazda na rowerze stacjonarnym jest szczególnie polecana osobom z kłopotami kardiologicznymi, gdyż tego typu aktywność doskonale wzmacnia serce i poprawia jego wydajność. W zaciszu domowym znacznie łatwiej jest zacząć i metodą małych kroczków pokonywać własne kolejne ograniczenia i słabości. Rower stacjonarny jest do tego doskonałym narzędziem.

Rowery treningowe - na co zwracać uwagę?

Rowery treningowe dostępne są w dwóch wersjach - magnetycznej i mechanicznej. Rower mechaniczny jest tańszy i prostszy w swojej budowie. Cechuje się tym, że regulacja oporu może być zarówno płynna, jak i stopniowa, regulowana zwiększaniem tarcia koła. Rowery magnetyczne natomiast są rozwiązaniem bardziej nowoczesnym i skomplikowanym. Pozwalają one na regulowanie oporu koła poprzez zastosowanie hamulca magnetycznego, co daje im zdecydowanie większą precyzję, ale także wyższą cenę. Decydując się na rower treningowy do własnych celów, najlepiej jest wybrać model, który w jak największym stopniu przypomina jazdę na tradycyjnym rowerze. Pozycja podczas jazdy powinna być wyprostowana i pochylona do przodu. Wówczas korzystanie z roweru będzie w pełni wygodne i komfortowe i przyniesie najlepsze efekty.

Rowery stacjonarne najwyższej jakości

Rowerek treningowy powinien posiadać trwałą i wytrzymałą konstrukcję, a także precyzyjne systemy oporu. Bardzo istotne jest także, by rower posiadał wygodne i komfortowe siodełko, koniecznie z regulacją umożliwiającą łatwe dostosowanie roweru do potrzeb danej osoby. Istotne jest wyposażenie roweru w komputer pokładowy, co pozwala na łatwe mierzenie dystansu, prędkości i postępów w treningach. Na rowerze stacjonarnym z powodzeniem odbędziesz trening nawet wówczas, gdy pogoda nie rozpieszcza, a jazda na klasycznym rowerze wymagałaby ogromu samozaparcia. Każdy z oferowanych rowerów posiada szereg udogodnień, które umożliwiają osiąganie kolejnych etapów i pokonywanie własnych ograniczeń.

Jaki rower treningowy wybrać?

Stacjonarny rower treningowy najwyższej klasy znajdziesz w sklepie Decathlon.pl. W ofercie znajdują się zarówno rowery treningowe, spinningowe i powietrzne. Każdy z nich cechuje się najwyższą jakością, wykonaniem z najlepszych podzespołów o wysokiej trwałości. Każdy z rowerów doskonale oddaje uczucie jazdy na prawdziwym rowerze, co dostarcza ciekawych wrażeń podczas treningów. 

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie