4 łatwe sposoby na ćwiczenia na świeżym powietrzu

Masz dość maty i widoku ściany w domu?
4 łatwe sposoby na ćwiczenia na świeżym powietrzu
fot. istock.com
26.04.2021
Dominika Stanisławska

Mimo małych epizodów zimowych, wiosna w pełni, a zapach drzew owocowych zachęca do wychodzenia na zewnątrz, nawet gdy termometr pokazuje mniej niż 10 st. Dla wielu osób wiosna to idealny moment na podjęcie aktywności na świeżym powietrzu. Co robić, gdy ma się dość domowej maty?
Zobacz więcej: 
Jak zmotywować się do porannego wstawania i ćwiczeń?

4 łatwe sposoby na ćwiczenia na świeżym powietrzu

#1 Gra w piłkę

Dzięki piłce można zrobić cardio oraz ćwiczenia na rozwój mięśni. Jeśli uważasz, że nie masz czasu na takie aktywność, to błąd. Gra w piłkę jest nie tylko dla ciebie, ale jest to forma spędzania czasu z rodziną. Bieganie i kopanie piłki poprawia naszą kondycję. Inne ćwiczenia, które można wykonywać, to np.: przysiady. Trzymaj piłkę przed sobą i rób przysiady albo ćwicz bicepsy poprzez uginanie rąk, w których trzymasz piłkę.
joga
fot. istock.com

#2 Domowe ciężarki i pola do ćwiczeń

Pamiętasz grę w klasy? Tak samo jak kredą rysowało się klasy, można rysować pola, na których wypisane są czynności do wykonania. Dzięki temu nie tylko poczujesz się jak dziecko, ale także inni będą mogli skorzystać z twoich pól z różnymi ćwiczeniami. Jak to zrobić? Można narysować koło, w którym napisane jest “10 przysiadów”, kolejne “5 pompek” i tak dalej. Wszystko, co przyjdzie ci do głowy będzie sposobem na ćwiczenia na dworzu. Do tego można stworzyć własne ciężarki dzięki butelce wody lub większym kamieniom, które porozrzucane są po okolicy.

#3 Ćwiczenia w parku

Zwykłe bieganie po parku cię nudzi? Można je urozmaicić dzięki skakance, jest to świetne ćwiczenia nie tylko cardio, ale także wysmuklające nogi. Park to także możliwość truchtania od ławki do ławki oraz wykonywania ćwiczeń na odległość na czas. Co więcej do rozciągania mogą posłużyć drzewa, które będą doskonałym oporem przy ćwiczeniach.
Zobacz więcej: 
Jak pokochać bieganie? Z tymi butami będzie to prostsze niż myślisz!

#4 Joga na łonie natury

Nic tak nie koi nerwów, jak zen wśród matki natury. Jeśli masz dość jogi w czterech ścianach, to teraz jest idealna pora roku, do wzięcia maty pod pachę i skorzystania z wszechobecnej zieleni. Śpiew ptaków, powiew wiatru i zapach kwitnących drzew doskonale wspomogą twoją codzienną jogę i spowodują, że poczujesz się o wiele bardziej zrelaksowana niż po ćwiczeniach w domu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie