Ćwiczenia na brzuch i pośladki od trenera personalnego Jennifer Lopez

Jak ćwiczyć w domu, żeby były efekty?
Ćwiczenia na brzuch i pośladki od trenera personalnego Jennifer Lopez
fot. instagram.com/jlo/
18.01.2021
Dominika Stanisławska

David Kirsch, osobisty trener personalny gwiazdy Jennifer Lopez, wie, że idealnej figury nie można zbudować w ciągu kilku dni. Pandemia ograniczyła działanie siłowni, dlatego teraz można ćwiczyć tylko w domu. Oto zestaw ćwiczeń, który zajmie mniej niż 30 minut, a wykonywany regularnie przyniesie zaskakujące efekty.
Zobacz więcej: Tylko 4 tygodnie dzielą cię od seksownego brzucha!

Trening Jennifer Lopez

#1 Rozgrzewka

Nie ma wątpliwości – zanim przystąpimy do właściwego treningu trzeba rozgrzać mięśnie i przygotować je na wysiłek. Całość powinna zająć ok. 5 minut i obejmować takie ćwiczenia jak podskoki, pajacyki czy bieg w miejscu. To podstawowa rozgrzewka, którą znamy ze szkolnych zajęć wychowania fizycznego.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jennifer Lopez (@jlo)

#2 Przysiady

Według Davida Kirscha sekretem jędrnych pośladków nie jest robienie wielu przysiadów, ale robienie ich poprawnie. Należy zawsze zacząć od poprawnej postawy: stopy rozstaw nieco szerzej niż szerokość bioder, pamiętaj o prostych plecach. Napnij mięśnie brzucha i ugnij nogi, aby pupa znalazła się nieco powyżej kolan. Spróbuj utrzymać tę pozycję przez 5 lub 10 sekund (w zależności od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym), a następnie spinając pośladki wyprostuj się. Spróbuj wykonywać to ćwiczenie przez ok. 8 minut.

#3 Przysiady z obciążeniem

Ujędrnianie ramion jest tak samo ważne, jak wzmacnianie pośladków i podbrzusza, dlatego ważne jest, aby dodać ciężary do robienia przysiadów. Jeśli zaczynasz, możesz zacząć od lekkiego obciążenia np.: 1 kg, a później je zwiększać. Ponownie zrób przysiad, a kiedy wstajesz, unoś ręce, jakbyś chciała dotknąć nieba. Ciężar powinien znaleźć się nad tobą. Pamiętaj tylko, aby zachować ostrożność podczas podnoszenia. Wykonuj to ćwiczenie przez 5 minut, starając się utrzymać ciężar przez 5 sekund.
Zobacz więcej: 5 sposobów na skuteczne pozbycie się boczków

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jennifer Lopez (@jlo)

#4 Deska

To ćwiczenie jest obowiązkowe, ponieważ wzmacnia cały organizm . Możesz zacząć od 10-minutowego zestawu, robiąc deskę przez 45 sekund za każdym razem, po czym robić krótką przerwę. Z biegiem czasu możesz wydłużać czas ćwiczenia aż dojdziesz do minuty. Wystarczy pamiętać, aby zachować swój brzuch napiętym, dzięki czemu nie tylko mięśnie brzucha będą pracować. Przy robieniu deski ważne jest także ułożenie ciała. Nie można podnosić pośladków do góry, bo obciąża się lędźwie.

źródło: Vogue

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie