Pierwsza na świecie mata treningowa z trzciny cukrowej [EkoMama]

Wykonana w 86% z trzciny cukrowej i nadająca się w 100% do recyklingu profesjonalna mata treningowa ERGO-ECO™  to nowość w ofercie Gipara Fitness.
Pierwsza na świecie mata treningowa z trzciny cukrowej [EkoMama]
fot. Materiały prasowe
24.09.2020
Katarzyna Lemanowicz

Została wyprodukowana z innowacyjnej pianki GREEN EVA™ powstałej z certyfikowanych upraw trzciny cukrowej w środkowo-południowej Brazylii. Bilans emisji dwutlenku węgla do atmosfery całego procesu produkcji ERGO-ECO™ jest ujemny.

W 1950 r. na świecie produkowano ok. 2 mln ton plastiku rocznie, a w 2017 r. już 347 mln ton. Eksperci Międzynarodowego Stowarzyszenia Odpadów Sztucznych prognozują, że jeśli nie podejmiemy żadnych radykalnych działań, roczna produkcja tworzyw sztucznych w 2040 r. przekroczy 600 mln ton. W praktyce oznacza to, że ziemia utonie w plastikowych śmieciach. Dlatego tak ważne jest wdrażanie wszelkich możliwych rozwiązań ograniczających zużycie plastiku, we wszystkich aspektach życia.

Trzcina cukrowa zamiast plastiku

Gipara Fitness, wzorem światowych marek obuwniczych, które w swoich ofertach mają już kolekcje z podeszwami zrobionymi z pianki GREEN EVA™, wprowadza do oferty w pełni ekologiczną matę treningową. Mata ERGO-ECOTM może z powodzeniem zastąpić dotychczas używane maty produkowane najczęściej z tworzyw sztucznych typu EVA i PCV, zatruwających środowisko, bez możliwości ich ponownego wykorzystania – czyli recyklingu. Nowa mata powstała z myślą o klubach sportowych, siłowniach i ćwiczących, którzy chcą aktywnie zaangażować się w minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
Zobacz więcej: Nie wiesz, co zrobić z zużytymi wkładami filtrującymi wodę? [EkoMama]

EkoMama - ekologiczna mata treningowa - to jest to!

ERGO-ECOTM , jak na ekologiczną matę przystało, jest... zielona. Jest także lekka, trwała, bezzapachowa i łatwo ją utrzymać w czystości, co ma szczególne znaczenie w dobie koronawirusa. Kompaktowe wymiary (długość – 140 cm, szerokość – 60 cm i grubość 10 mm), liczne przetłoczenia i ergonomiczny kształt zapewniają doskonałą amortyzację i przyczepność do podłoża, co znacząco ułatwia trening. Ponadto dzięki specjalnemu otworowi można ją łatwo i bezpiecznie przechowywać.
Ekologiczna mata treningowa
fot. Materiały prasowe
Produkt do kupienia w internetowym sklepie Gipara Fitness w cenie 244,99 złotych.
Mata ERGO-ECOTM zdobyła pierwszą nagrodę w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branży fitness FIBO INNOVATION & TREND AWARD 2020, w kategorii “Ekologia i zrównoważony rozwój”.

"W pełni ekologiczna mata do ćwiczeń to element rewolucji na rynku fitness w Polsce, którą zapoczątkowaliśmy i sukcesywnie realizujemy. Budowanie oferty w oparciu o rozwiązania przyjazne planecie to dla nas priorytet. Dlatego już dziś w wielu siłowniach widzimy ludzi ćwiczących w naszych ubraniach produkowanych z butelek PET czy korzystających z urządzeń cardio z linii ECO-POWRTM, które wytwarzają energię elektryczną" – powiedział Arkadiusz Paszun, prezes IMG SA, właściciela marki Gipara Fitness.

Mata treningowa z trzciny cukrowej
fot. Materiały prasowe

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie