Wolę ćwiczyć z "Jutjubem". Najlepszy darmowy trener

Chodakowska, Kuczaj, Chalabala i Kołakowska. Można ich wszystkich spotkać w jednym miejscu.
Wolę ćwiczyć z "Jutjubem". Najlepszy darmowy trener
fot. istock.com
09.09.2020
Dominika Stanisławska

Ćwiczenia są już tak popularne, że coraz częściej skupiamy się na tym, aby znaleźć super siłkę, a nie na samym fakcie ćwiczeń. Poprawa kondycji to nie tylko lepsze samopoczucie, ale też zdrowie. Dzięki ćwiczeniom i diecie ograniczamy ryzyko wystąpienia otyłości, cukrzycy, zawału i wszystkich możliwych chorób cywilizacyjnych. Dlaczego coraz więcej osób decyduje na trenera Jutjuba? Dlaczego wolimy ćwiczyć w domu niż na siłowni?
Zobacz więcej: Koniec z wymówkami, ten trening dasz radę zrobić nawet jak jesteś bardzo zajęta!

Trening z YouTube - czy to działa?

Popularność tego rodzaju dbania o siebie wzrostu wraz z początkiem akcji „Zostań w domu”, a potem wraz z przymusową narodową kwarantanną. Chociaż siłownie działają już od 6 czerwca, to nadal większość z nas woli trening w domu. Ogólnie pytanie jest, czy taki trening się czymś różni? Absolutnie nie. Tak samo jak na zajęciach fitness wykorzystujemy ciężar własnego ciała i jakieś dodatkowe ciężarki, dokładnie tak samo możemy ćwiczyć w domu. Na popularnym serwisie, wiele jest playlist, które zostały stworzone do ćwiczeń nie tylko na siłce, ale i  w domu.
Z godzin spędzonych przed telewizorem, telefonem lub komputerem możemy uszczknąć jedną i zrobić coś dobrego dla siebie.
fot. istock.com

Trening dla każdego

Ćwiczenia są świetną aktywnością zwłaszcza teraz, gdy większość pracuje w trybie home office. Nie pędzimy do biura rano, z biura po południu, mamy więcej czasu, dlatego warto go dobrze spożytkować. Poza tym, aktywność wcale nie musi być tylko dla jednej osoby, można w to zaangażować całą rodzinę i dobrze się przy tym bawić. Nie dość, że sami tracimy zbędne kilogramy, to dajemy dzieciom dobry przykład. Ruch to zdrowie, a dieta i dobre nawyki pozwalają nam zachować witalność na dłużej.
Zobacz więcej: To numer 1 wśród ćwiczeń na zgrabne nogi i jędrne pośladki

Dlaczego wolimy ćwiczenia w domu?

Nikogo nie zdziwi odpowiedzieć, że to po prostu oszczędność czasu, ale nie tylko. Ćwiczenia w domu doskonałe dla osób, które nie lubią lub nie chcą chodzić na siłownie z różnych powodów. W końcu w domu możemy być sobą, nie musimy nadążać za grupą lub udawać, że umiemy obsługiwać jakiś sprzęt chociaż wcale nie umiemy. Od razu jesteśmy gotowi na trening oraz szybciej jesteśmy po treningu. Warto dodać, że w razie awaryjnych sytuacji, kiedy nie możemy wyjść z domu, mamy pewność, że nie spadnie nam forma.

Z godzin spędzonych przed telewizorem, telefonem lub komputerem możemy uszczknąć jedną i zrobić coś dobrego dla siebie. To takie proste, rozłóż matę, ręcznik lub koc i przez godzinę poprawiaj sobie samopoczucie wieczorem albo rano. W ciągu kilku dni regularnych ćwiczeń poczujesz się lepiej, a w ciągu kilku tygodni zobaczyć zdecydowaną poprawę kondycji.

SONDA
Robisz trening w domu?
Robisz trening w domu?

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.09.2020 10:42
Też zaczynałam swoją przygodę z treningami w domu. Jednak teraz przerzuciłam się na siłownię tam jakoś lepiej mi się ćwiczy. Dzisiaj już nawet byłam na treningu nóg i cardio z samego rana. Dałam sobie taki wyciska, że pół butelki cisowianki wypiłam na raz :P Zakwasy znając życie będą jutro, ale to nic :P
odpowiedz
Polecane dla Ciebie