Joga, czyli jak znaleźć 15 minut dla siebie w ciągu dnia?

Nie masz czasu na ćwiczenia? 15 minut jogi dziennie odmieni twoją duszę i ciało.
Joga, czyli jak znaleźć 15 minut dla siebie w ciągu dnia?
fot. istock.com
09.09.2020
Dominika Stanisławska

Joga to jeden z sześciu systemów filozofii indyjskiej znany od 2400 r. p.n.e. Zajmuje się związkami miedzy ciałem a umysłem. Dziś głównie znany z klubów fitness i zaleceń lekarzy system, właśnie przeżywa swój renesans. Jogę może ćwiczyć każdy w zależności od tego, jakie zajęcia lubi – indywidualne czy w grupie, samemu czy z trenerem. Dlaczego joga jest tak dobra dla naszego ciała i umysłu? Dlaczego warto ćwiczyć jogę? Jakie efekty przynosi obcowanie z jogą?
Zobacz więcej: 6 niesamowitych ćwiczeń na pośladki - działają cuda!

Dlaczego joga jest dobrym sposobem na relaks?

Stres i nerwica to podobno choroby emocji. Joga jest na nie doskonałym lekarstwem, ale także pomaga nam pracować nad sobą i obserwować postępy, czyli uczy pokory. Wzrost depresji na świecie, chroniczny stres i pęd skutecznie uniemożliwiają nam wyciszenie. Z tych właśnie powodów teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy wyciszenia. Kilku minut dla siebie, aby poczuć zapadanie się w sobie i znów stać się całością, a nie kilkoma kawałkami, z których każdy myśli o czymś innym skutecznie rozwinie samoświadomość. Po 15 minutowej sesji w ciszy i spokoju na pewno poczujesz się świeżo, lepiej niż po godzinnej sesji u psychologa.
Joga jest na nie doskonałym lekarstwem, ale także pomaga nam pracować nad sobą i obserwować postępy, czyli uczy pokory.
fot. istock.com

Jak rozpocząć domowe zajęcia jogi?

Przede wszystkim trzeba znaleźć w domu miejsce, w którym czujemy się dobrze. Należy pamiętać, aby miejsce było pozbawione śmieci i miało sporo przestrzeni. Pozwali nam to uniknąć myślenia o różnych rzeczach, które nas otaczają. Specjalny sprzęt, jak mata możesz sobie darować. Wystarczy, że rozłożysz sobie na dywanie koc lub ręcznik. Nie ma obaw – nie będziesz mieć żadnej kontuzji. W internecie łatwo znaleźć strony takie jak portalyogi, które ułatwią nam pracę nad ciałem i wspomogą nasze wyciszanie się. Załóż też coś luźnego, najlepiej za dużą koszulkę i za duże dresy – nich nic nie ogranicza twoich ruchów. Na koniec ćwicz dla siebie, a nie dla kogoś.
Zobacz więcej: Jak sprawdzić czy twój trening cardio daje efekty?

Joga, końcowe efekty

Dzięki regularnym ćwiczeniom poprawia się nasza kondycja umysłowa. Jesteśmy wyciszeni, zrelaksowani, a to jedynie 15 minut dziennie, które często marnujemy na przeglądanie telefonu lub oglądanie telewizji. Joga pozwala na dotlenienie organizmu, poprawę koncentracji oraz większa ruchliwość naszych stawów. Dodatkowo, dzięki jodze rozciągamy mięśnie, spalamy tłuszcz i uelastyczniamy swoje ciało. Na pewno niejedna osoba z waszego towarzystwa narzekała na ból kręgosłupa, a po kilku sesjach jogi przestała. Może teraz czas na ciebie i zadbanie o twoją kondycję psychiczną i fizyczną?

SONDA
Czy ćwiczysz jogę?
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie