KARDIO zwiększa metabolizm bardziej niż treningi SIŁOWY

Nie ma wyraźnego i jedynego zwycięzcy co do tego, która forma treningu jest lepsza. To wszystko w dużej mierze zależy od tego jakie masz cele fitnessowe, możliwości czasowe, czy finansowe.
KARDIO zwiększa metabolizm bardziej niż treningi SIŁOWY
fot. istock.com
22.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Najnowsze badania wykazały natomiast, że trening cardio może skuteczniej przyspieszyć metabolizm niż trening siłowy. Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze zbadali różnice pomiędzy poziomem produkcji hormonów po treningu siłowym oraz po treningu cardio. Te osoby, które wykonywały trening cardio – wykonywali trening na rowerze stacjonarnym, natomiast ci, którzy ćwiczyli siłowo wykonywali program treningowy oparty na wadze, składający się z pięciu ćwiczeń, po 10 powtórzeń, angażujące wszystkie partie mięśniowe.

KARDIO zwiększa metabolizm bardziej niż treningi SIŁOWY

Po zakończeniu treningów, gdzie każdy trwał 60 minut pobrano próbki krwi w ciągu 4h od zakończenia treningu, aby zmierzyć poziom kwasu mlekowego i cukru we krwi, a także poziom innych hormonów. Badania wykazały, że u osób, których trening opierał się na jeździe na rowerze nastąpił znaczy wzrost produkcji hormonu FGF21, który skutecznie pobudza metabolizm. A jak wiemy, zwiększenie metabolizmu może być dużo bardziej korzystne, bo im wyższy metabolizm, tym więcej kalorii spalasz, będąc nawet w spoczynku, a to pomaga w odchudzaniu.

Trening kardio

fot. istock.com

Wyniki pokazują, że ci którzy trenowali na rowerze treningowym, mieli trzykrotnie większy wzrost produkcji FGF21 w porównaniu do tych osób, które ćwiczyły na siłowni.

Zobacz więcej: Anna Lewandowska pokazuje jak NAPRAWDĘ wygląda jej brzuch po drugiej ciąży!

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 31.10.2021 11:25
CO ZA BZDURY!
odpowiedz
Polecane dla Ciebie