8 prostych ćwiczeń, które sprawią, że skutecznie schudniesz i ujędrnisz ciało

Jeśli szukasz pomysłu na kształtowanie swojego ciała przy użyciu minimalnego wyposażenia, te ćwiczenia są doskonałym wyborem!
8 prostych ćwiczeń, które sprawią, że skutecznie schudniesz i ujędrnisz ciało
fot. istock.com
03.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Korzystając z ciężaru ciała możesz zdziałać cuda ze swoją figurą. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz pracować nad różnymi grupami mięśniowymi mieszaj rodzaje treningów: cardio, siłowy, HIIT. Poniższe ćwiczenia są idealne dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z treningami i są na początku walki o zdrową sylwetkę. To co istotne, nie zapomnij każdego treningu zaczynać od rozgrzewki.

8 prostych ćwiczeń, które sprawią, że szybko schudniesz

#1 Przysiady sumo

Działają rewelacyjnie na wewnętrzne partie ud i pośladków. Możesz je wykonywać dosłownie wszędzie. Rozpocznij od pozycji stojącej, stopy ustaw dużo szerzej niż szerokość bioder. Palce stóp skierowane lekko na zewnątrz. Pamiętaj o prostych plecach, napnij mięśnie nóg i brzucha i zacznij schodzić w dół – jak najniżej dasz radę. Następnie wróć do pozycji wyjściowej – cały czas kontroluj plecy. Powtórz 20x.

Zobacz więcej: Jak radzić sobie z wymówkami od ćwiczeń?

#2 Pompki

Pracuje klatka piersiowa i tricepsy, a poza tym pracują mięśnie rdzenia. Przy każdym ćwiczeniu pamiętaj o oddychaniu. Zacznij od pozycji deski wysokiej (na dłoniach). Całe ciało w jednej linii. Następnie przejdź do opuszczania ciała w kierunku ziemi – zginaj łokcie. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz 20x.

Pompki - idealne ćwiczenie na mocne ręce

fot. istock.com

#3 Bieg alpejski

To świetne ćwiczenie HIIT – uwielbiamy dołączać je do tabaty, którą serwujemy sobie na rozgrzewkę. W tym ćwiczeniu pracuje całe ciało, a dodatkowo spalasz mnóstwo kalorii. Zacznij od pozycji deski wysokiej. Całe ciało w jednej linii, napnij mięśnie brzucha, plecy proste! Zacznij przyciągać na zmianę prawe i lewe kolano do klatki piersiowej – bardzo energicznie. To ćwiczenie wymaga szybkiego tempa. Ćwicz przez 30-45 sekund.

#4 Przysiady z wyskokiem

Każde ćwiczenie, które wymaga szybkiego, energicznego tempa i najlepiej wiąże się ze skakaniem – to idealne ćwiczenie HIIT, które spala mnóstwo kalorii, i w którym pracują wszystkie mięśnie. Stań prosto, stopy trochę szerzej niż szerokość bioder. Następnie zrób przysiad (pamiętaj, żeby kolana nie wychodziły za linię stóp) jak najgłębiej dasz radę. Wracając do pozycji wyjściowej zrób wyskok. Powtórz 20x.

Przysiad z wyskokiem

fot. istock.com

#5 Deska boczna z zanurzeniem

Każda forma deski to idealne ćwiczenie kształtujące niemal wszystkie mięśnie. Ta boczna celuje przede wszystkim w ukośne mięśnie brzucha – kształtują talię, a dzięki dodatkowemu zanurzeniu popracujesz nad barkami. Zacznij od pozycji deski bocznej (oprzyj się na łokciu) – pamiętaj ciało w jednej linii – napnij mięśnie. Podnieś biodra, a następnie zacznij je opuszczać w stronę maty i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 20x.

#6 Triceps

To jedno z najprostszych i bardzo skutecznych ćwiczeń działających właśnie na triceps ale także na mięśnie pleców. Stań przy krzesełku, skrzyni, czy np. sofie w domu. Ustaw dłonie np. na krzesełku, nogi wyciągnij proste przed siebie. Zacznij zginać łokcie i opuszczać ciało w kierunku podłogi – wykonuj ćwiczenie z pełną kontrolą, powoli – napinaj mięśnie. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz 20x.

#7 Burpees

To jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń do usuwania tkanki tłuszczowej i utraty wagi. Rozpocznij od pozycji stojącej, stopy na szerokość ramion. Zrób wyskok w górę i przejdź do pozycji deski na dłoniach, stopy wyrzuć energicznie do tyłu. Wykonaj pompki i wróć stopami do klatki piersiowej i wyskocz do góry. Powtarzaj przez 30-45 sekund.

Zobacz więcej: Chcesz trenować wcześnie rano? Zobacz co zjeść przed treningiem!

#8 Wykroki

Działają przede wszystkim na dolne partie ciała, na nogi. Zacznij w pozycji stojącej, stopy złączone. Zrób wykrok prawą nogą do przodu – kolano prawej nogi nie wychodzi za linię stopy lewej. Wróć do pozycji wyjściowej i zrób ćwiczenie na drugą nogę. W trakcie ćwiczenia upewnij się, że masz proste plecy, napięte mięśnie. Powtarzaj ćwiczenie po 15x na nogę.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie