Obalamy mit o piciu wody na czczo

Nie, nie chodzi teraz o to, że picie wody czy to z cytryną czy samej na czczo jest złe czy niezdrowe.
Obalamy mit o piciu wody na czczo
fot. istock.com
17.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Od dłuższego czasu istnieje przekonanie, że picie wody na czczo poprawia metabolizm i pomaga schudnąć. No niestety – musimy was zmartwić – samo picie wody nie wystarczy.

Picie wody na czczo działa korzystnie na nasz metabolizm - obalamy ten mit

Szybszy metabolizm oznacza, że twoje ciało wydajniej przetwarza energię lub kalorie. A kiedy efektywniej przetwarza energię, to mniej jest przechowywane w twoim ciele. Oczywiście picie wody, nawet z dodatkiem cytrusów, imbiru, kurkumy i równie zdrowych dodatków nie zaszkodzi, ale nie pomoże spalić więcej kalorii. Woda nie dostarcza żadnej energii i nie wpływa na twój metabolizm.

Oczywiście woda pozwala pozostawać bardziej nawodnioną, zmniejszać uczucie sytości – ale to nie jest długotrwałe i skuteczne rozwiązanie zrzucenia zbędnych kilogramów.

Zobacz więcej: Jak odzwyczaić się od cukru w 30 dni?

Picie wody z owocami

fot. istock.com

Produkty spożywcze, które mogą pomóc w zwiększeniu termo genezy to ostra papryka, picie zielonej herbaty czy kofeiny. Ale…!

Najlepszym sposobem na zwiększenie metabolizmu jest zwiększenie masy mięśniowej. Plan treningowy skomponuj tak, żeby ćwiczenia cardio przeplatały się z tymi siłowymi. 

Komórki mięśniowe są bardziej aktywne metabolicznie niż tłuszcz, co oznacza, że jeśli zwiększysz masę mięśniową twoje ciało będzie spalać więcej kalorii, nawet w spoczynku. Zadbaj o to, żeby zwiększyć ilość mięśni – wtedy zwiększysz tempo metabolizmu spoczynkowego. To co musisz zrobić to po prostu zacząć podnosić ciężary. Do dzieła!

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.06.2020 16:36
Piję dużo mineralnej cisowianki ale nie uważam, że jak tylko to będę robić to schudnę. Dodatkowo zdrowo jem, ćwiczę. Jem też produkty przyspieszające metabolizm typu grejpfruty czy nasiona chia itd. Jak się wszystko połączy to przynosi to efekty ;)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie