10 ćwiczeń na płaski brzuch, do których nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu

Do ćwiczeń opisanych poniżej nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Wykonuj je systematycznie i buduj silny i płaski brzuch.
10 ćwiczeń na płaski brzuch, do których nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu
fot. istock.com
12.01.2023
Katarzyna Lemanowicz

Tak jak każdy trening, ten też zacznij od rozgrzewki, na przykład: stań prosto z wyciągniętymi (wyprostowanymi) rękami w bok. Zacznij robić kółka ramionami, raz w przód, raz w tył. Zrób po 10 powtórzeń. Kolejne ćwiczenie rozciągające: stań prosto i tak jak w poprzednim, unieś proste ręce do boku. Zacznij „sięgać” dalej raz lewą raz prawą ręką. Powtórz ćwiczenie 10 razy. Kolejne ćwiczenie: stań prosto, stopy na szerokość bioder, pochyl się do przodu i palcami dłoni dotknij stóp. Utrzymaj się w tej pozycji ok. 5 sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10x.

10 ćwiczeń na płaski brzuch

Ćwiczenie 1: Połóż się na plecach na materacu, nogi ugnij w kolanach do kąta 90 stopni – stopy płasko na podłodze. Ręce załóż za głowę. Zacznij unosić jednocześnie głowę i kolana – tak jakby się miały dotknąć. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz całość 15x. Pamiętaj głowa przy podnoszeniu patrzy w górę, nie przyciągaj brody do klatki piersiowej.

Ćwiczenie 2: Pozostań w pozycji z poprzedniego ćwiczenia z tym, że teraz unoś tylko zgięte nogi w kierunku klatki piersiowej. Powtórz 15x.

Ćwiczenie 3: Pozostań na macie, nogi unieś do góry i wyprostuj, ręce załóż za głowę. Zacznij unosić głowę – tak jakbyś chciała brodą dotknąć stóp. Powtórz 15x.

Ćwiczenie 4: Pozostań na macie, nogi wyprostowane, ręce proste wzdłuż tułowia. Zacznij unosić brodę, klatkę piersiową, patrz się do góry. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz 15x.

Skuteczne ćwiczenia na brzuszki

fot. istock.com

Ćwiczenie 5: Pozostań na macie, nogi ugnij w kolanach do kąta 90 stopni. Dłonie spleć na klatce piersiowej. Zacznij unosić się w kierunku kolan, wykonuj ten ruch powoli i precyzyjnie. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz 15x.

Ćwiczenie 6: Usiądź na krześle, plecy wyprostowane. Napnij mięśnie brzucha i zacznij wykonywać ruch do przodu i do tyłu. Powtórz 15x.

Zobacz więcej: Dlaczego każdy trening powinnaś zaczynać od brzuszków?

Ćwiczenie 7: Stań prosto, stopy lekko na szerokość bioder. Dłonie spleć za głową. Mięśnie brzucha napnij i zacznij pochylać się lekko do przodu i wracaj. Plecy cały czas proste. Powtórz 15x.

Ćwiczenie 8: Do tego ćwiczenie potrzebny ci będzie zawieszony drążek. Chwyć się drążka, napnij mięśnie brzucha i zacznij przyciągać ugięte nogi do klatki piersiowej. Powtórz 15x.

Ćwiczenie 9: Połóż się na macie, nogi ugnij w kolanach, chwyć kolanami piłkę gimnastyczną. Ręce wyprostowane wzdłuż tułowia. Jednocześnie zacznij unosić lekko nogi z piłką do góry i wyprostowane ręce. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz 15x.

Zobacz więcej: Jak schudnąć i utrzymać wynik na stałe?

Ćwiczenie 10: Usiądź na piłce gimnastycznej, plecy wyprostowane. Dłonie spleć na klatce piersiowej. Pamiętaj o prostych plecach. Zacznij pochylać się lekko do przodu i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 15x.

Po skończonej serii ćwiczeń odpocznij ok. 1-2 minut i powtórz całą serię jeszcze 3 razy.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.02.2023 07:26
no ja mam rozjescie mieśnia poprzecznego po dziecku z przepukliną więc problem aby cwiczyć brzuch jendak znalazłąm sposób aby chudnąć .... ja stosowałam już wiele suplementów niby które miały sprawić że w miesiąc schudne 10 kg głupio w to wierzyłam przyznam .... sporo kasy wydane i nie pomogło. Jakiś czas temu byłam u nas w Poznaniu w centrum nie opodał św, Marcina na ul Ratajczaka jest sklep konopny konopna farmacja zaszłam tam i kupiłam dwie rzeczy yerba mate z konopiami i Muscle Care Green Tea wszystko kosztowało nie całe 40 zł znajdziecie ich w sieci ....Yerbe piłam 6 razy dziennie kapsułkę stosowałam jedna na dzień. w miesiąc może nie schudłam 10 kg ale 3 kilo ze mnie zeszło więc polecam jak ktoś chce pomału natruralnie gubić z wagi
odpowiedz
Polecane dla Ciebie