Jak radzić sobie z wymówkami od ćwiczeń?

Wymyślanie wymówek, usprawiedliwień jest na porządku dziennym. Ciągła gonitwa, praca, obowiązki, dom i po prostu czasami nic ci się nie chce – to jest normalne.
Jak radzić sobie z wymówkami od ćwiczeń?
fot. istock.com
26.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Czasami przesadzasz i kreatywność przechodzi nawet twoje najśmielsze oczekiwania. Stety czy niestety jeśli chcesz mieć szczupłą fit sylwetkę, mieć energię do działania, cieszyć się zdrowiem i życiem musisz poświęcić trochę czasu na treningi, przygotowywanie zdrowych posiłków. To wszystko zaprocentuje, szybciej lub wolniej ale na 100% da efekty. 

Jak radzić sobie z wymówkami od ćwiczeń?

#1 Jesteś zbyt zmęczona po pracy

Długi dzień w pracy, spotkanie za spotkaniem i ostatnią rzeczą o jakiej myślisz jest rundka biegania, czy trening na siłowni? Nie podchodź do wszystkich spraw tak śmiertelnie poważnie, jeśli nie masz ochoty na długi trening to nie, ale pomyśl sobie, że nawet 10 – 15 minut to już jest coś. Przygotuj sobie w domu, swój własny prywatny kącik do trenowania. Po pierwsze nie będziesz musiała wyjść znowu z domu i biec na siłownię, po drugie będziesz mogła zrobić trening tak naprawdę o każdej porze dnia, wtedy kiedy będziesz miała na to naprawdę ochotę. Pewnie teraz kolejną wymówką jest, że sprzęt zajmie dużo miejsca? Nieprawda – do skutecznego treningu wystarczy ci na przykład taśma oporowa, czy jeden kettlebell o wadze ok. 4-5 kg. Możesz również wykorzystać butelki z wodą – to na pewno masz pod ręką.


fot. istock.com

#2 Nie lubisz być obserwowana

Wyznacz sobie cel i skup się na jego realizacji. Przestań przejmować się opinią innych. Pomyśl sobie, że każdy kiedyś zaczynał. Pamiętaj na siłowni, czy zajęciach fitness jesteś ty, twój cel i trening i nic więcej się nie liczy.

Zobacz więcej: Wiemy, w które dni cyklu schudniesz najwięcej

#3 Zbyt wysoka cena zajęć sportowych

To prawda w sytuacji, kiedy wybierasz najdroższy klub fitness i kartę z opcją full. To nie jest dobra wymówka, istnieje wiele innych, tańszych opcji. Wystarczy poszukać, albo po prostu wyjść na dwór pobiegać, a w domu odpalić ćwiczenia ulubionej trenerki fitness. Jeśli to cię nie przekonuje wybierz pływanie – godzina tego sportu nie kosztuje dużo, a strój kąpielowy i klapki – znajdziesz na pewno w swojej szafie. Kluczem jest znalezienie sportu idealnie dopasowanego do twoich potrzeb, możliwości finansowych i czasowych. Nic na siłę.

Jak radzić sobie z wymówkami od ćwiczeń?

fot. istock.com

#4 Chcesz spróbować czegoś nowego ale się wstydzisz

Każdy ma prawo do pomyłki, do braku talentu w jakiejś jednej konkretnej dziedzinie. Dlatego jeśli jest to dla ciebie taki stres to po prostu tego nie rób. Trzymaj się rozwiązań, które tobie odpowiadają, nie porywaj się na zajęcia, które z góry skazane są na niepowodzenie. To po pierwsze może cię zniechęcić do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, po drugie wydasz niepotrzebnie pieniądze i stracisz czas.

#5 Brak czasu

To nieprawda, znalezienie choć 30 minut w ciągu dnia nie jest trudne – to tylko kwestia chęci i ustawienia priorytetów – wróć do punktu 1. Nie masz czasu na długi, 2 godzinny trening – postaw na 30 minutowy jogging. 

Zobacz więcej: Dlaczego warto biegać?

#6 Niedyspozycja, czyli... mam okres

To jedyna wymówka, która akceptujemy. Masz okres, boli cię wszystko i nie masz ochoty na pocenie się na sali treningowej – OK, zostań w domu, włącz ulubiony serial, zjedz coś pysznego i odpoczywaj. Nabierz siły i po tych „trudnych dniach” wróć pełna energii i chęci na salę treningową.

SONDA

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie