6 zasad, dzięki którym uzyskasz wymarzony, płaski brzuch

Sekretem płaskiego brzucha jest bez wątpienia połączenie treningów i odpowiedniej diety. Z czego ta druga odgrywa chyba najważniejszą rolę.
6 zasad, dzięki którym uzyskasz wymarzony, płaski brzuch
fot. istock.com
08.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Jaki jest sekret płaskiego brzucha? Nie ma się co oszukiwać, że to co jemy i ile jemy ma olbrzymi wpływ na to jak wyglądamy, jak się czujemy. Dieta to 70% sukcesu i nic tego nie zmieni. Oczywiście rozsądna dieta, bez nadmiernej restrykcji i rezygnowania z dosłownie wszystkiego.

Z uzyskaniem płaskiego brzucha, szczególnie po ciąży nie zawsze jest tak prosto, z różnych przyczyn. Ale... gdyby zrobić rachunek sumienia... Czy nie jest tak, kochana SuperMamo, że jesteśmy przyzwyczajone do  „nadkonsumpcji” – usilnego ukończenia posiłku, nawet jeśli już nie odczuwamy głodu?! Dodatkowo w utrzymaniu zdrowej sylwetki nie pomaga „dojadanie” resztek po dzieciach.

Płaski brzuch

fot. istock.com

Zobacz więcej: Dzięki diecie 5:2 schudniesz, ale tylko jeśli robisz to właściwie!

A co gdyby wypróbować zmienić nawyki i schematy żywieniowe i… poczuć się fantastycznie? Idealnym modelem diety jest spożywanie 3 dużych posiłków - odpowiednio zbilansowanych i 2 mniejszych - w postaci niskokalorycznych przekąsek. Wprowadzenie także do swojej codzienności poniższych zasad da zaskakująco szybko zadowalające efekty.

6 zasad, dzięki którym osiągniesz wymarzony płaski brzuch

  1. Zawsze siadaj przy posiłkach, nigdy nie jedz w biegu.
  2. Jedz bez rozpraszania uwagi – skup się na tym co jesz, żuj dokładnie.
  3. Zawsze staraj się jeść z rodziną.
  4. Spożywaj szklankę wody przed każdym posiłkiem – to wspomaga trawienie i zapobiega myleniu pragnienia z głodem.
  5. Przekąski twojego dziecka nie są dla ciebie odpowiednią opcją, tak samo jak dojadanie obiadu „po dziecku”.
  6. Nie spiesz się podczas posiłku – pamiętaj, każdy posiłek powinnaś jeść co najmniej przez 20 minut – dopiero po tym czasie, do twojego mózgu dochodzi sygnał o sytości.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie