Świetny trening odchudzający - idealny dla zapracowanych mam!

Zanim dziecko zacznie chodzić, pokonasz wózkiem wiele kilometrów. Potraktuj to jak szansę na powrót do formy i figury. Dodaj kilka ćwiczeń, a efekty pojawią się szybciej niż myślisz.
Świetny trening odchudzający - idealny dla zapracowanych mam!
fot. istock.com
06.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Jeśli chcesz poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie, wykorzystaj dziecięcy pojazd na dwa sposoby.

Pierwszy to bieganie z wózkiem. On zapewnia dodatkowy opór, więc podczas joggingu zużywasz więcej energii. Jak wynika z badań Seattle Pacific University, mamy biegające z wózkiem spalają o 5-8% kalorii więcej niż te, które nie pchają niż przed sobą (pod warunkiem, że maja takie samo tempo). Jeśli pociąga cie ten rodzaj aktywności, kup specjalny sportowy model, tzw. jogger.

Drugi sposób to ćwiczenia pilates – trzymanie rączki wózka mobilizuje mięśnie głębokie tułowia, a więc też je wzmacnia – tłumaczy Jenn Seracuse, trenerka pilates we Flex Studios w Nowym Jorku., która odkryła moc takiego treningu podczas przechadzek z synem. Wypróbuj ćwiczenia przygotowane dla nas przez ekspertkę – dzięki nim wzmocnisz mięśnie, poprawisz figurę i spalisz setki kalorii.

Świetny trening odchudzający - idealny dla zapracowanych mam!

Ćwiczenie 1

Pracują: brzuch, pośladki i plecy. Stań i połóż dłonie na rączce wózka. Przyciągnij lewe kolano do klatki piersiowej, wypchnij nogę w tył, prostując ją oraz pochylając się i przesuwając wózek do przodu (ciało powinno ustawić się równolegle do ziemi). Zrób potrójny puls lewą nogą, przenieś ją do boku i do środka, uginając na koniec w kolanie. Powtórz ruch 8 razy jedną, a następnie drugą nogą.

Ćwiczenie 2

Pracują brzuch, biodra i nogi. Stań z przodu wózka, ale tyłem do niego i zahacz grzbietem lewej stopy o dolną część ramy. Zacznij uginać prawą nogę, odpychając stopą wózek. Zatrzymaj się, gdy prawą noga będzie ugięta w kolanie pod kątem prostym. Wróć do pozycji wyjściowej, przyciągając wózek. Powtórz ruch po 8 razy na jedną, a następnie na drugą nogę.

Ćwiczenie 3

Pracują mięśnie głębokie tułowia i ramion. Zrób klęk podparty. Tylne koła wózka powinny znaleźć się po twojej prawej stronie, tuż obok twoich ramion. Złap prawą ręką za jego ramę i utrzymując pozycję, pchaj go w przód i przyciągaj w tył, prostując i zginając łokieć. Ćwicz w ten sposób przez 30 sekund na każdą z rąk.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie