9 ćwiczeń, które zrobisz nie wychodząc z łóżka

Może to nie jest najbardziej wykańczający trening, ale wielokrotnie powtarzamy, że każda aktywność fizyczna jest dobra. Lepiej zrobić coś niż nic…
9 ćwiczeń, które zrobisz nie wychodząc z łóżka
fot. istock.com
16.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Każda chwila spędzana na relaksie, odpoczynku i odprężaniu się jest na wagę złota. Znamy dużo osób, które zamiast siłowni wybrałyby godzinę dłużej w mięciutkiej pościeli. A co jeśli można połączyć te dwie rzeczy i trochę poćwiczyć nie wychodząc z sypialni?

9 ćwiczeń, które zrobisz nie wychodząc z łóżka

Tak tych 9 ćwiczeń jest idealnych, nieskomplikowane, nie musisz ubierać specjalnego stroju, w zasadzie jedyne co ci będzie potrzebne to poduszka – najlepiej o wymiarach 50x50. Świetnie pobudzają, rewelacyjnie działają na całe ciało i co najważniejsze zrobisz je w ukochanej sypialni!

Wykonaj do 15 powtórzeń każdego ćwiczenia, włącz ulubioną muzyczkę i start!

#1 Brzuszki z poduszką

Połóż się na plecach, w rękach trzymaj poduszkę. Nogi ugięte w kolanach (90st). Ręce z poduszką przenieś nad głowę i zacznij podnosić się w kierunku kolan. Pamiętaj o prostych plecach i napinaniu brzucha.

#2 V-upy z poduszką

Pozostań w pozycji leżącej. Poduszka w rękach nad głową. Nogi wyprostowane. Zacznij unosić ręce tak żebyś mogła przekazać poduszkę do stóp. Opuść nogi i wróć do pozycji wyjściowej. Następnie znowu się podnieś i przekaż poduszkę do rąk. To jest jedno powtórzenie. Pamiętaj o prostych plecach i napinaniu mięśni.

#3 Russian twist

Usiądź, nogi lekko ugięte w kolanach. Poduszkę trzymaj w rękach, plecy proste. Zacznij wykonywać skręty tułowia raz w lewą, raz w prawą stronę. Dla utrudnienia możesz lekko podnieść nogi.

Russian twist

fot. istock.com

#4 Pajace w pozycji deski

Przyjmij pozycję deski wysokiej. Ciało w jednej linii, mięśnie napięte. Zacznij wykonywać pajacyki.

#5 Boczna deska z wymachem rąk

Pozostań w pozycji deski wysokiej. Połóż przed twarzą poduszkę. Chwyć poduszkę lewą ręką i przenieś nad głowę (ręka wyprostowana). Lekko zrotuj ciało w lewą stronę. To samo powtórz na prawą stronę. To jedno powtórzenie.

#6 Przysiady

Klęknij na łóżku, z kolanami szerzej niż biodra. Zacznij wykonywać ruch – wstawanie z kolan do przysiadu. Przy wstawaniu z kolan zrób lekki wyskok.

Zobacz więcej: Dlaczego twoje mięśnie drżą podczas treningu?

#7 Unoszenie nóg w pozycji leżącej

Połóż się na plecach. Nogi ugnij w kolanach (90st.). Lewą nogę wyprostuj i zacznij unosić. Powtórz 15x i zmień nogi. Pamiętaj o napinaniu mięśni całego ciała.

#8 Wspinaczka

Stań przodem do łóżka, pochyl się do przodu i ręce ustaw na łóżku. Zacznij wspinać się na łóżko raz lewą, raz prawą nogą. Wróć do pozycji wyjściowej – to jest jedno powtórzenie.

#9 Burpees na łóżku

Stań tyłem do łóżka. Zrób wyskok i następnie połóż się na plecach na łóżku, w ostatniej fazie ruchu, na łóżku, unieś nogi do góry, swobodnie wróć do pozycji wyjściowej i zrób wyskok. Powtórz 15x

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie