To jest rewelacyjne ćwiczenie na piękny i jędrny biust

Mitem jest, że trening siłowy zarezerwowany jest tylko dla mężczyzn. Mamy nadzieję, że zdajecie sobie z tego doskonale sprawę.
To jest rewelacyjne ćwiczenie na piękny i jędrny biust
fot. istock.com
29.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Wyciskanie hantli na ławeczce, w pozycji leżącej, nie tylko zaktywizuje twoje górne partie mięśniowe, ale poprawi kondycję całego ciała. Pomaga w budowaniu siły. Możesz wykorzystać hantle, kettlebell lub sztangę.

Wyciskanie na ławeczce wykorzystuje twoje ramiona, tricepsy, przedramiona, mięśnie klatki piersiowej. Prawidłowo wykonane wyciskanie to też zaangażowanie mięśni brzucha, mięśni core, pośladków i nóg, po to by ustabilizować całe ciało i wygenerować energię, potrzebną do podniesienia ciężaru. To bardzo ważne, również ze względu ochrony kręgosłupa.

Zobacz więcej: 6 szybkich, skutecznych i wypróbowanych ćwiczeń na pośladki

Te ćwiczenia pomagają w budowaniu siły do robienia pompek i rewelacyjnie „podnoszą” biust. Systematyczne treningi na ławeczce są o niebo lepsze od chirurgii plastycznej. Sprawdziłam na sobie.

Może wam się wydawać, że kobieta leżąca na ławce i wyciskająca kolejne powtórzenia ze sztangą nie wygląda atrakcyjnie…? Może i tak, ale efekty tych treningów to jędrny i kształtny biust oraz pięknie wyrzeźbione ręce. Kostium kąpielowy na tak uformowanym ciele wygląda obłędnie.

Zacznij od wyciskania jak najlżejszych hantli. Stopniowo zwiększaj ich ciężar. Następnie możesz wprowadzić sztangę.

Ćwiczenie na jędrny biust

fot. istock.com

Jak zrobić wyciskanie na ławeczce?

Usiądź z hantlami w obu dłoniach na ławeczce. Ręce oprzyj na udach. Ściśnij łokcie, mocno do żeber i powoli opuść tułów na ławkę. Otwórz łokcie na boki, tak by triceps ustawiony był prostopadle do tułowia. Hantle trzymaj nieco szerzej niż szerokość ramion. Stopy wciśnij w podłogę, ustabilizuj ciało. Z wydechem podnoś hantle do góry, prostując ramiona, tak by hantle znajdowały się bezpośrednio nad ramionami. Z wdechem wróć powoli do pozycji wyjściowej. Powtórz co najmniej 15 razy i zrób 3 serie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie