5 ćwiczeń, które sprawią, że wszyscy zwrócą uwagę na twoje nogi!

Czas przestać ukrywać to co w tobie najpiękniejsze i najseksowniejsze. Zacznij trenować z tym intensywnym treningiem, a efekty zobaczysz szybciej niż myślisz.
5 ćwiczeń, które sprawią, że wszyscy zwrócą uwagę na twoje nogi!
fot. istock.com
10.08.2020
Katarzyna Lemanowicz

Rzeźbi uda i modeluje łydki – kompleksowy trening na perfekcyjne nogi. Ćwicz przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Każdy trening zaczynaj od rozgrzewki. Wykonaj wszystkie ćwiczenia, jedno po drugim. Odpocznij przez minutę i powtórz jeszcze 4 razy. Będziesz potrzebowała skakankę, matę, taśmę oporową i pierścień do pilatesu.

5 ćwiczeń, które sprawią, że wszyscy zwrócą uwagę na twoje nogi!

Ćwiczenie 1 Unoszenie nóg

Załóż taśmę oporową na uda – tuż nad kolanami. Połóż się na lewym boku, kolana zegnij do kąta prostego. Lekko wypchnij biodra do przodu, całe ciało napnij, złącz pięty. Unieś prawe kolano jak najwyżej, angażuj mięśnie cały czas. Opuść do pozycji wyjściowej i powtórz 20x, następnie zmień stronę.

Ćwiczenie 2 Podnoszenie nóg

Taśmę nałóż na uda, lekko nad kolanami. Przyjmij pozycję jak do pompki damskiej, ramiona pod barkami. Kolana pod kątem prostym. Unoś prawe kolano, na tyle wysoko ile dasz radę. Z każdym ruchem napinaj mięśnie. Pamiętaj o stabilnej pozycji, oddychaj. Opuść do pozycji wyjściowej. Powtórz 20x i zmień nogę.

Ćwiczenie 3 Krok w bok

Stań wyprostowana, stopy nieco szerzej niż biodra i opaska umieszczona lekko nad kolana. Lekko ugnij kolana i pochyl się do przodu – to jest pozycja wyjściowa. Zrób kilka kroków w prawo – cały czas utrzymując pozycję wyjściową. Następnie kilka kroków w lewo. Powtarzaj przez 30s.

Zobacz więcej: Koniec z wymówkami, ten trening dasz radę zrobić nawet jak jesteś bardzo zajęta!

Ćwiczenie 4 Przysiady pulsacyjne

Stań ze stopami szerzej niż biodra. Taśma nad kolanami, zrób głęboki przysiad – pamiętaj biodra w tył, kolana nie wychodzą za linię stóp. Pulsuj lekko góra – dół przez 30 sekund.

Ćwiczenie 5 Z pierścieniem

Połóż się na plecach, umieść pierścień do pilatesu pomiędzy udami. Ręce leżą wzdłuż ciała. Zaciśnij pierścień i podnoś biodra do góry. Powtórz 20x.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 10.08.2020 19:53
super, moze wreszcie bede miala zgrabne nogi, tego mi bylo trzeba:)
zobacz odpowiedzi (1)
Polecane dla Ciebie