Dzięki zmianie tej jednej rzeczy udało jej się schudnąć 20kg!

Jej profil na Instagramie @lovesweatfitness to spora dawka inspiracji: pyszne i zdrowe smoothie, treningi, pięknie wyrzeźbiona sylwetka.
Dzięki zmianie tej jednej rzeczy udało jej się schudnąć 20kg!
fot. Instagram @lovesweatfitness
23.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Obserwując jej profil ciężko uwierzyć w to, że kiedyś zmagała się z nadwagą i utrzymaniem zdrowego stylu życia. Ale tak, Kate Dunlop, musiała zmienić sporo w swoim życiu żeby tak wyglądać i głównie chodzi o zmianę sposobu jedzenia. 

Próbowała mnóstwa diet, dosłownie „katowała” się treningami ale nie osiągała tego co sobie wymarzyła. W pewnym momencie doszła do wniosku, że nie do końca chodzi o to ile waży i jak wygląda, tylko o psychikę, o akceptację i motywację. Zrozumiała, że w zasadzie ćwiczyła i stosowała diety z przymusu i bez przekonania. A co za tym idzie nie robiła tego na 100%. Doszła do wniosku, że musi przewartościować i zmienić swoje życie. Skończyła z przypadkowymi dietami i całą swoją energię skupiła na tym by być zdrową i sprawną kobietą – kiedy w końcu zaczęła patrzeć na jedzenie jako na paliwo dla ciała, na coś dzięki czemu ma dobrze funkcjonować i świetnie wyglądać jakoś automatycznie wyeliminowała to co niezdrowe i szkodliwe.

Zobacz więcej: Ta blogerka podzieliła się tajemną sztuką perfekcyjnego wyglądu!

Zrozumiała, że w ciągu jednego dnia nie zobaczy oszałamiających efektów – na to potrzeba czasu i cierpliwości. Najlepiej, żeby zmiany nie były szybkie tylko doprecyzowane i przemyślane. Jak mówi o sobie – jestem smakoszem – musiałam znaleźć sposób, żeby cieszyć się zdrowiem. Nauka gotowania z wyeliminowaniem ciężkich sosów, soli i różnych dość kalorycznych dodatków: sera czy oleju miało naprawdę kluczowe znaczenie. Kluczem zdrowej diety, jest eksperymentowanie, korzystanie z różnych przepisów i przygotowywanie potraw pod kątem swojego smaku i tego wpływa na nas pozytywnie.

6 miesięcy – tyle zajęła jej zmiana nawyków i poszukiwanie idealnego planu żywienia. W tym czasie zgubiła większość nadprogramowych kilogramów. Jak przyznaje była to „walka” bo nigdy wcześniej nie trzymała się długo swoich postanowień.

Dzisiaj Kate je 5 posiłków dziennie, różnej wielkości. Zazwyczaj na śniadanie je jajka, awokado i pełnoziarnisty chleb oraz jogurt naturalny i talerz owoców. W jej diecie królują orzechy, masło orzechowe, chude mięso drobiowe, ryby i mnóstwo warzyw.

Zobacz więcej: Dieta amerykańskich gwiazd - stosuje ją Jennifer Lopez

Kate nie wierzyła, że można się czuć tak rewelacyjnie w swoim ciele dopóki nie nauczyła się prawidłowo jeść – zasilać swoje ciało wartościowymi produktami.

Najważniejsze jest, by zmieniać swoje nawyki krok po kroku. Zrób sobie listę co jesz codziennie i w jakich ilościach i zobaczysz sama co powinnaś wyeliminować ze swojego menu. Zapisz swój cel – najlepiej dużymi literami. I daj sobie czas! Pamiętaj, najważniejsze to być szczęśliwą i pokochać swoje ciało. Cała reszta to bonus twojej ciężkiej pracy! 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie