Ten trening całego ciała rewelacyjnie WYSZCZUPLA

Każdy trening zaczynaj od rozgrzewki – wystarczy 10-12 minut na orbitreku, truchtu czy lekkiej tabaty.
Ten trening całego ciała rewelacyjnie WYSZCZUPLA
fot. istock.com
31.08.2020
Katarzyna Lemanowicz

Ten trening doskonale wzmacnia i wyszczupla. Pamiętaj o urozmaicaniu treningów! Nie pozwól by w twoim planie ćwiczeń wkradła się nuda – to nie motywuje i często zniechęca do dalszej przygody ze zdrowym stylem życia, szczególnie jeśli chcesz schudnąć.

Im więcej ważysz i im więcej kilogramów chcesz zgubić musisz uzbroić się w cierpliwość i… wysiłek. Wytrwanie w zamierzonych celach to nie lada wyzwanie. Dlatego zapomnij o monotonii i urozmaicaj swoje treningi. Trenuj przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Wyszczuplający trening ciała

Ćwiczenie 1: Skręty bioder w podporze

Przyjmij pozycję jak do deski – na przedramionach. Łokcie ustaw pod barkami. Mięśnie napięte, ciało w jednej linii. Obracaj w kierunku podłogi raz lewe raz prawe biodro. Powtórz 20x, po 10x na każdą stronę.

Ćwiczenie 2: Damskie pompki na klatkę piersiową

Przyjmij pozycję jak do damskiej pompki. Dłonie ustaw szerzej niż na szerokość barków. Pamiętaj – trzymaj biodra, uda i tułów w jednej linii. Uginaj łokcie do kąta prostego. Wyprostuj łokcie i powtórz. Nie zapominaj o oddychaniu. Powtórz 15x.

Ćwiczenie 3: Wymachy ramion w podporze

Przyjmij pozycję deski bokiem – na przedramieniu. Łokieć znajduje się pod barkiem. Nogi, biodra i tułów w jednej linii – napnij mięśnie. Wyciągnij wolną rękę w górę, następnie obróć tułów przodem do podłogi i sięgnij jak najdalej wolną ręką pod tułowiem. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 15x i zmień stronę.

Ćwiczenie 4: Przysiad z unoszeniem nóg

Stań w rozkroku, nogi na szerokość bioder. Dłonie złącz przed klatką piersiową, wyprostuj się, napnij mięśnie – pamiętaj o mocny brzuchu. Zrób przysiad, wyprostuj się i unieś w bok jedną nogę, powtórz to samo na drugą nogę. Wykonaj po 16x na każdą stronę.

 

Post udostępniony przez ABS (@abs_at_home)

Ćwiczenie 5: Pompki szwedki

Do tego ćwiczenia potrzebne będzie krzesło/ławka. Usiądź na krześle, dłonie oprzyj na krawędzi. Następnie wyprostuj łokieć i zsuń biodra poza krzesełko. Ugnij łokcie do kąta prostego, obniżaj biodra jak najniżej. Wyprostuj łokcie – wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 15x.

Ćwiczenie 6: Kraul

Połóż się na brzuchu. Ręce wyciągnij do przodu, napnij mięśnie całego ciała. Głowa jest przedłużeniem tułowia. Unieś nad podłogę wyprostowane ręce i nogi – na zmianę unoś wyżej lewą rękę i prawą nogę – ruch identyczny jak w kraulu. Wykonaj 30x – nie zapominaj o oddychaniu.

Ćwiczenie 7: Unoszenie tułowia

Połóż się na brzuchu, głowa jest przedłużeniem tułowia. Ręce wzdłuż tułowia, lekko do niego przyciśnięte. Napnij mięśnie całego ciała, unieś górną część tułowia i mocno ściągnij łopatki, sięgając dłońmi maksymalnie do tyłu. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz 20x.

Ćwiczenie 8: Fingers to toe

Połóż się na plecach, kolana ugięte pod kątem 90st. – łydki równoległe do podłogi. Ramiona leżą swobodnie wzdłuż tułowia. Z wydechem wyprostuj kolana i sięgnij dłońmi czubków stóp, unieś głowę i łopatki lekko nad matę. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz 20x.

 

Post udostępniony przez ABS (@abs_at_home)

Ćwiczenie 9: Unoszenie naprzemienne ramion w spięciu brzucha

Połóż się na plecach. Kolana ugięte pod kątem 90st. Głowę oderwij lekko od maty, patrz się w sufit – broda nie dotyka klatki piersiowej. Jedną rękę wyprostuj za głowę, drugą wzdłuż tułowia. Z wydechem zmień ustawienie rąk. Wykonaj 20x.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie