Ten trening korzystnie wpłynie na twoje zdrowie!

Boks coraz śmielej wkracza na sale treningowe, stał się ulubionym treningiem modelek. Boks nie tylko zwiększa siłę mięśni i siłę fizyczną.
Ten trening korzystnie wpłynie na twoje zdrowie!
fot. istock.com
23.09.2020
Katarzyna Lemanowicz

Boks pomaga się odstresować, zrównoważyć umysł, i paradoksalnie wyciszyć. Boks pomaga zwalczać depresję czy lęk.

Boks - dlaczego warto trenować?

#1 Boks - gwarantuje skupienie

Możesz wyłączyć się ze świata zewnętrznego i być obecna tu i teraz! Skupiasz się na ruchach, na odpowiednim wyprowadzaniu ciosów. Boks wymaga 100% koncentracji na wykonywanym zadaniu. Boks jest szybki, „wściekły” ale też zabawny. Możesz go trenować gdziekolwiek jesteś.

#2 Boks - to świetny sposób na relaks

To doskonała forma odprężenia, stymuluje produkcję endorfin. W ogóle aktywność fizyczna jest nieocenionym reduktorem stresu. Kiedy ćwiczysz na worku treningowym twój mózg zwiększa produkcję endorfin – neuroprzekaźników – które tworzą „pozytywne myśli”. Uderzenia zwalczają napięcie mięśni pochodzące ze stresu. Boks to świetny trening koncentracji, skupienia się i zapomnienia problemów dnia codziennego.

Zobacz więcej: TOP 5 facetów na Instagramie - zmotywują cię do treningów jak nikt inny!

#3 Boks - uczy współpracy

Boks to trening w parze! A wiadomo, że częstym demotywatorem jest samodzielne zebranie się i pójście na trening! Poza tym ćwiczenie z kimś jest przyjemne, praktyczne, praca w zespole zmniejsza poczucie samotności.


fot. istock.com

#4 Boks - to świetny sposób na poznanie siebie

Boks to doskonały sposób na poznanie siebie. Zrozumiesz zależność ruchów, reagowania na bodźce, stworzysz swój unikalny styl. Trening bokserski to strategiczny sport, to nieskończone kombinacje, coś jak taniec i nauka choreografii. Na każdym treningu trzeba myśleć, ale boks zmusza do pracy szare komórki w jeszcze większym stopniu. Umiejętność wykonywania tych kombinacji i w dodatku z dobrą techniką i precyzją wymaga koncentracji, ćwiczeń i wytrwałości.

Zobacz więcej: Jak przestać jeść ze stresu?

#5 Boks - zapewnia pewność siebie

Buduje pewność siebie, uwierz nam już po kilku treningach poczujesz się silniejsza mentalnie. To taki kurs radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Całkiem niedawno książę Harry wyznał, jak poradził sobie ze złością, samotnością i bezradnością po śmierci mamy – to właśnie ring stał się dla niego ratunkiem. Wiele umiejętności, których nauczysz się w boksie możesz śmiało wykorzystać później w codzienności.

#6 Boks - idealny by rozładować napięcie

Pomaga zwalczyć gniew i opanować go. Uderzenie worka to symboliczna ekspresja stresu czy gniewu. To fizyczne trafienie worka treningowego wywołuje reakcje w twoim ciele, która pomaga rozładować napięcie. To bezpieczny sposób radzenia sobie z agresją bez ranienia siebie czy innych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie