Jakie są zalety picia kawy?

Najważniejszym składnikiem kawy jest kofeina, wykazuje działanie pobudzające. Wpływa to na naszą aktywność fizyczną oraz metaboliczną.
Jakie są zalety picia kawy?
fot. istock.com
15.09.2020
Katarzyna Lemanowicz

Z uwagi na swoje właściwości, kofeina wykorzystywana jest w produkcji licznych suplementów diety, których zadaniem jest wspieranie spalania tłuszczu. Zawartość kofeiny w kawie jest zależna od konkretnego jej gatunku. Najlepsze działanie wykazuje kawa pita o poranku, natomiast unikajmy jej picia bezpośrednio przez snem.

Zalety picia kawy

Wypicie kawy może podnieść produkcję adrenaliny i glukagonu, czyli hormonów, które odpowiedzialne są za przebieg procesu uwalniania glikogenu z wątroby i czerpania niezbędnej energii z tkanki tłuszczowej. Jest to bardzo pożądane działanie, gdy naszym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. 

Dzięki kofeinie możemy zaobserwować proces uzyskania kwasów tłuszczowych bezpośrednio z naszej tkanki tłuszczowej. Podczas wysiłku fizycznego, nasze ciało wykorzystuje tkankę tłuszczową jako źródło energii. Kofeina  wykazuje zdolność stymulowania trzustki do uwalniania mniejszych ilości insuliny. Dzieje się to za sprawą paraksantyny, która jest odpowiedzialna za spalanie tkanki tłuszczowej. Paraksantyna jest metabolitem kofeiny. Jeśli zależy ci na spaleniu tkanki tłuszczowej, zalecamy wypicie kawy na kilka minut przed naszym treningiem.

Zalety picia kawy

fot. istock.com

Zobacz więcej: Sałatka z burakiem i indykiem - pyszny pomysł na zdrową kolację!

Kofeina - pozytywne właściwości

Kofeina zawarta w kawie posiada właściwości moczopędne. Dzieje się tak za sprawą podniesienia ciśnienia krwi oraz zwiększenia tempa pracy serca. Dzięki temu większa ilość krwi jest filtrowana przez nerki, co przekłada się na działanie moczopędne. Pozytywne właściwościowi kofeiny nie kończą się wyłącznie na aktywnym procesie spalania tłuszczu. Kofeina jest źródłem antyoksydantów oraz licznych składników odżywczych, które są korzystne dla naszego zdrowia oraz urody.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie