To są najlepsze ćwiczenia ujędrniające uda i pośladki

Czy wiesz, że mięśnie biorąc aktywny udział w metabolizmie mają ogromny wpływ na jego tempo? Ta zależność jest jak najbardziej prawidłowa, bo im masz większą masę mięśniową tym więcej energii zużywasz.
To są najlepsze ćwiczenia ujędrniające uda i pośladki
fot. istock.com
08.10.2020
Katarzyna Lemanowicz

Umiarkowana aktywność fizyczna to mniej więcej 0,8 – 1g białka na kilogram masy ciała. Przed treningiem wybierz posiłek lekki, zawierający białko, tłuszcze ale też cukry proste. Tak idealnie skomponowany posiłek pobudza do działania.

Te ćwiczenia nie są skomplikowane, ale świetnie działają na mięśnie core, na uda i pośladki. Pamiętaj o rozgrzewce. 10-15 minut wystarczy. Możesz wykorzystać tę w formie tabaty lub po prostu pobiegać przez chwilę.

Ćwiczenia ujędrniające uda i pośladki

Ćwiczenie 1

Potrzebne ci będą hantle (5kg), weź je do rąk i stań pewnie na szerokość bioder. Napnij mięśnie, szczególnie brzucha. Plecy proste, ręce opuszczone wzdłuż tułowia. Zacznij robić przysiady, pamiętaj o kolanach – staraj się, żeby nie wychodziły za linię stóp. Uginaj kolana do co najmniej kąta prostego. Wróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj 20x.

Ćwiczenie 2

Potrzebne będą hantle (5kg), weź je do rąk i stań na szerokość bioder. Napnij brzuch, plecy wyprostuj, a ręce opuść wzdłuż tułowia. Zrób wypad lewą nogą w przód, uginaj kolana do kąta prostego (kolano nie wychodzi za linię stóp). Wróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj na przemian z prawą nogą 20x na każdą stronę.

Zobacz więcej: Prawidłowy poziom TEGO składnika w diecie zapewnia szczupła i zdrową sylwetkę!

Ćwiczenie 3

Stań na lekko ugiętych kolanach. Pochyl się lekko do przodu, cały czas pamiętając o prostych plecach (mniej więcej do kąta 45st. w stosunku do podłogi). Weź w ręce hantle (2kg), i opuść je przed tułowiem, lekko ugnij łokcie. Unieś ręce na boki, mocno ściągając łopatki. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz 20x.


fot. istock.com

Ćwiczenie 4

W ręce weź hantle (3kg) i przyjmij pozycję jak w poprzednim ćwiczeniu na plecy. Ręce z hantlami zwieszone w dół. Ściągnij łopatki i unieś łopatki jak najwyżej w tył, zbliżając hantle do boków talii. Opuść do pozycji wyjściowej i powtarzaj 20x.

Zobacz więcej: Chcesz schudnąć? Koniecznie włącz te koktajle do swojej diety!

Ćwiczenie 5

Stań w rozkroku, szerzej niż biodra. Ugnij kolana do przysiadu i pochyl się do przodu, pamiętaj o prostym tułowiu (mniej więcej taka pozycja, żeby tułów był równolegle do podłogi). W rękach trzymaj hantle (3kg). Na zmianę jednym ruchem obracaj tułów w lewo i jednocześnie unoś jak najwyżej ugięty łokieć i następnie wykonaj skręt tułowia w prawą stronę i podnieś jak najwyżej prawy łokieć. Powtarzaj 20x.

Ćwiczenie 6

Przyjmij pozycje deski wysokiej. Dłonie oprzyj na hantlach (3kg), stopy rozsuń szerzej niż szerokość bioder. Pamiętaj, ciało i głowa tworzą jedną linię. Oprzyj na chwilę hantlę z lewą ręką na lewym pośladku. Wróć do podpory i powtórz na drugą stronę. Wykonaj 20x na każdą stronę.

Całość powtórz 3-4 razy! Do dzieła, POWODZENIA!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie