Czy trening 2 razy dziennie pomaga szybciej schudnąć?

Wylewasz na siłowni siódme poty, ale za bardzo nie widzisz efektów.
Czy trening 2 razy dziennie pomaga szybciej schudnąć?
fot. istock.com
16.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Z artykułu dowiesz się:

  • jak skutecznie schudnąć;
  • czy trening dwa razy dziennie jest skuteczny;
  • jak zdrowo schudnąć.

Postanowiłaś więc zapewne zwiększyć ilość treningów nawet do dwóch dziennie. Czy jednak to pomoże raz na zawsze pozbyć się dodatkowego tłuszczyku? Naukowcy są jednogłośni. Żeby skutecznie zmniejszać obwody powinnaś ćwiczyć z wysoką intensywnością maksymalnie 5 razy w tygodniu przez około 30-45 minut. Jeżeli to ci jednak nie wystarcza i brakuje i dodatkowej dawki endorfin, w najbardziej ekstremalnym wypadku możesz trenować przez 50-60 minut 6 dni w tygodniu. 

Czy trening dwa razy dziennie pomaga szybciej schudnąć?

Najlepiej rozłożyć wtedy swój plan treningowy na 3 dni intensywnego kardio oraz 2 dni ćwiczeń dynamicznych np. z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Jeden dzień przeznacz na rozciąganie, jogę lub pilates. Takie połączenie świetnie modeluje sylwetkę! 

Zobacz więcej: 5 sposobów na energię do ćwiczeń - wiemy co naprawdę działa!

Jeżeli z jakichkolwiek względów zdecydujesz się jednak na dwa treningi tego samego dnia, pamiętaj o różnorodności. Rano zrób trening kardio, a wieczorem zaś siłowy lub na odwrót. Pozwól mięśniom odpocząć i spraw, żeby twoje ciało nie przyzwyczaiło się do tej samego zestawu treningowego. To niestety, nawet w przypadku bardzo intensywnych treningów, krok do zwolnienia tempa naszego metabolizmu oraz urazów. 

Trening

fot. istock.com

W czasie gdy ciało gromadzi tłuszcz, wie także kiedy może spodziewać się jego spalania i z góry zakłada na ile może sobie pozwolić. Zaskakuj je każdego dnia i tym samym chudnij! Planowałaś zamiast 10-kilometrowego truchtu rower? Zrób to! Rolki zamiast steppera? Do dzieła! Pokaż swojemu ciało, że potrafisz je zaskoczyć, a ono odwdzięczy się zgrabną i jędrną sylwetką! 

Pamiętaj także o regeneracji i koniecznie weź jeden dzień wolnego od ćwiczeń. Nie oznacza to, że masz cały dzień leżeć w łóżku. Spędź go aktywnie np. spacerując. To pozwoli mięśniom odpocząć, unormuje się poziom wody w organizmie i poczujesz się po prostu lepiej. Nadgorliwość w przypadku ćwiczeń z całą pewnością nigdy nie wychodzi na dobre. 

Trzymamy kciuki za talię, abs i pośladki marzeń! 

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Kamaśka (Ocena: 5) 24.05.2021 23:59
Jednej osobie wystarczą 2 treningi a inna potrzebuje aż 5 by utrzymać smukła sylwetke i super forme. Nie ma reguły. Zreszta nie tylko trening jest wazny w odchudzaniu. U mnie bariatra na szczescie zastosował leczenie zachowawcze. Pracujemy na diecie dostosowanej do mojego trybu zycia i treningach plus dietoterapii. Chodze do szpitala medicover co 2 tygodnie. Mega mnie to motywuje mentalnie, bo z kazda wizyta potwierdzam sobie ze dam rade. Do finału zostało mi jeszcze 7kg :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie