Ten jeden trik spala nawet do 1200kcal w godzinę!

To niewiarygodne, ale prawdziwe! Dowiedz się o co chodzi!
Ten jeden trik spala nawet do 1200kcal w godzinę!
fot. istock.com
06.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Dokładnie dzisiaj, 6 lipca przypada Światowy Dzień Pocałunku. To niezwykle przyjemna czynność, która jak się okazuje poza emocjonalnymi odczuciami, korzystnie wpływa na nasze zdrowie. 

Dlaczego warto się całować?

Korzyści wynikające z całowania się można wymieniać bez końca. Regularne całowanie się skutecznie poprawia nastrój. A wszystko za sprawą oksytocyny - hormonu odpowiedzialnego za szczęście. Dodatkowo w trakcie całowania wydzielają się endorfiny - czyli hormony szczęścia. 

Całowanie się prowadzi do wzmocnienia układu odpornościowego. Obniża ciśnienie krwi, a także uśmierza ból. Co więcej, całowanie zwiększa poczucie własnej wartości i pomaga wzmocnić relacje z partnerem. 

Całowanie spala kalorie!

W czasie intensywnego pocałunku można spalić aż do 26 kalorii w ciągu minuty. Całowanie poprawia również przemianę materii. Podczas jednego pocałunku pracują 34 mięśnie twarzy. Nie zalecamy całkowitego porzucania ćwiczeń i zajęć na siłowni, ale z całą stanowczością możemy stwierdzić, że całowanie to interesująca i nie da się ukryć, że bardzo przyjemna metoda na pozbycie się niechcianych kilogramów.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie