Coregasm - czy faktycznie trening mięśni brzucha może być lepszy niż... seks?

Podobno 10% z nas może osiągnąć orgazm podczas treningu mięśni brzucha.
Coregasm - czy faktycznie trening mięśni brzucha może być lepszy niż... seks?
10.12.2022
Katarzyna Lemanowicz

Słuchy o tym, że można osiągnąć orgazm podczas treningu krążą już od jakiegoś czasu. Sprawą coregasmów postanowili zająć się badacze z Uniwersytetu w Indianie. Przeprowadzili badanie, które miało dowieść możliwości osiągnięcia orgazmu, który nie wynika ze stymulacji łechtaczki, czy innej czynności seksualnej. 

Coregasm - czym jest?

I tak, w badaniu wzięło udział ponad 570 kobiet, z czego ponad połowa chociaż raz w trakcie ćwiczeń doświadczyła orgazmu. I chociaż sam mechanizm osiągnięcia coregasmu nie został poznany, tak naukowcy podejrzewają, że jego osiągnięcie ma związek z długotrwałą i odpowiednią pracą mięśni brzucha i dna miednicy, w wyniku którego dochodzi do nacisku łechtaczki. Dodatkowo, krótki i płytki oddech towarzyszący nam podczas treningu jest elementem sprzyjającym osiągnięcie orgazmu. 

Zobacz więcej: 11 powodów, dla których poranny seks jest lepszy od filiżanki espresso

Te kobiety, które doświadczyły orgazmu podczas treningu mięśni brzucha wyznają, że: "czasami jest to lepsze niż seks z mężczyzną". Samą sprawą zainteresowała się trenerka fitness z Nowego Jorku, Bec Donlan - na Instagramie, żartowała sobie, że coregasm może być zachętą dla tych, którzy nie mają motywacji i zbyt szybko rezygnują z treningów. 

Coregasm - jak go osiągnąć?

Podobno najlepsze i najszybsze efekty można osiągnąć, podczas treningu mięśni brzucha za pomocą rolki, wykonując od 50 do 100 powtórzeń. Ważne jest by wykonać wiele powtórzeń - orgazm podczas ćwiczeń nie wystąpi po kilku marnych brzuszkach. Podstawą osiągnięcia orgazmu podczas treningu  brzucha jest skupienie się na mięśniach rdzenia.

Jeśli nie wiecie jak ćwiczyć z rolką/kółkiem do ćwiczeń mięśni brzucha zobaczcie jak robi to Bec Donlan:

To jak, SuperMamy - zaintrygowane? Ręka w górę, która z nas dzisiaj przetestuje intensywny trening mięśni brzucha!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie