Czy po koronawirusie będzie można bezpiecznie ćwiczyć na siłowni?

Od 18 maja swoją działalność wznawiają salony fryzjerskie, kosmetyczne, a także restauracje. A co z klubami fitness, siłowniami i tego typu usługami? I czy korzystanie w wyżej wymienionych będzie w 100% bezpieczne?
Czy po koronawirusie będzie można bezpiecznie ćwiczyć na siłowni?
fot. istock.com
14.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Ponowne otwarcie siłowni, a także klubów fitness zaplanowane jest w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Na pewno bliżej konkretnego terminu dowiemy się, jak dane miejsce ma się przygotować i zadbać o bezpieczeństwo osób korzystających z usług.

Oczywiście, to że siłownie i kluby fitness zostaną ponownie otwarte wcale nie musi oznaczać, że wszyscy tłumnie będziemy pędzić na zajęcia. To jaką podejmiesz decyzję zależy przede wszystkim od tego co czujesz i czym dla ciebie jest komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli już podejmiesz decyzję: „tak, wracam na siłownię” to czy bezpieczne będzie korzystanie ze sprzętu, wspólne treningi, zajęcia?

Eksperci twierdzą, że ponowne otwarcie miejsc, które skupiają większą liczbę osób wiąże się z zachowaniem szczególnych zasad ostrożności. Jedno jest pewne, zwykła – dotychczasowa rutyna na siłowni nie wystarczy. Pamiętajmy o tym, że zarażenie się wirusem nadal jest dość prawdopodobne.

Dużym wyzwaniem dla klubów fitness, czy siłowni będzie zapewnienie miejsca na konkretny - wymagany dystans społeczny. Nie oszukujmy są to po prostu kolejne miejsca, w których można przenosić choroby między ludźmi.

Zanim wrócimy na siłownie, czy klubów fitness musimy zdać sobie sprawę, że są to jedne z najgroźniejszych miejsc jeśli chodzi o przenoszenie wirusów, zakażanie innych ćwiczących osób. Gdy ćwiczymy oddech jest szybszy a to oznacza zdolność do szybszego przenoszenia się wirusów drogą kropelkową. Oczywiście noszenie maseczek może pomóc – pytanie tylko jak długo wytrzymamy podczas ciężkiego i wyczerpującego treningu właśnie w maseczce.

Kolejną kontrowersyjną sprawą będzie dbanie o sterylność maszyn. Utrzymanie czystości i odpowiednie odkażanie sprzętów wymaga dyscypliny osób pracujących w klubach.

Na całe szczęście jest wiosna, i trening możemy zrobić po prostu na świeżym powietrzu.

Jakie masz zdanie na ten temat? Kiedy otworzą siłownie, czy kluby fitness to będziesz korzystać z usług, czy poczekasz na rozwój wydarzeń i przede wszystkim przyzwyczajenie się do nowych norm i reguł? Daj nam koniecznie znać na: [email protected]

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.05.2020 08:45
Nie mogę sie doczekać, aż otworzą moją siłownię.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie