5 sposobów na aktywne spędzanie czasu z dziećmi na świeżym powietrzu

Wykorzystajcie ładną pogodę!
5 sposobów na aktywne spędzanie czasu z dziećmi na świeżym powietrzu
fot. istock.com
28.05.2020

Wszyscy wiemy, że dzieci mają niespożyte pokłady energii, którym w jakiś sposób trzeba dać upust każdego dnia. Na szczęście cieplejsza pogoda otwiera coraz więcej możliwości na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Wystarczy odrobina kreatywności, aby odciągnąć dziecko od komputera czy tabletu i zacieśnić rodzinne więzi. Gwarantujemy też, że odpowiednia dawka ruchu sprawi, że dziecko będzie spokojne aż do końca dnia, a wieczorem nie będzie miało problemów z zaśnięciem.

5 sposobów na aktywne spędzanie czasu z dziećmi na świeżym powietrzu

#1 Chodźcie na rower

Czy jest coś lepszego niż wspólne odkrywanie nowych miejsc? Miłość do rowerowych wycieczek możesz zaszczepiać dziecku już od niemowlęctwa. Wystarczy zainwestować w dobry fotelik! Bezpieczny, wygodny, solidny i łatwy w zainstalowaniu będzie na przykład ten model, który rekomendowany jest dla dzieci już od 9 miesiąca życia:

fot. www.allegro.pl - Fotelik rowerowy Elibas, 139zł

Kiedy dziecko już podrośnie, z pewnością same w końcu zamarzy o własnym jednośladzie! A właściwie o… trójśladzie, bo w przypadku kilkulatka pierwszy rowerek powinien posiadać trzy tylne koła. Zapewni to dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Mając pierwsze doświadczenia ze stabilnym rowerkiem, dziecko z pewnością nie zniechęci się tak łatwo. Na jednoślad przyjdzie czas.

fot. www.allegro.pl - Trójkołowy rowerek dla dziewczynki, 315 zł

fot. www.allegro.pl - Trójkołowy rower dziecięcy TAO 16’’ BMX, 299 zł

Jaki jest odpowiedni moment na naukę jazdy rowerem dwukołowym? Nie ma dolnej granicy! Jazdy na jednośladzie może spróbować nawet pięciolatek. Najważniejsze, aby rower był lekki, a opony – odpowiednio szerokie. Nie zapomnij o kasku! Poniższy rower jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-8 lat:

fot. www.allegro.pl - Dziecięcy rower górski Husar 20’’, 599 zł

fot. www.allegro.pl - Dziecięcy kask rowerowy 4F, 99,95 zł

fot. www.allegro.pl - Dziecięcy kask rowerowy Nexelo Kids, 99,95zł

#2 A może hulajnoga?

Ten rodzaj jednośladu robi furorę zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Śmigając na hulajnodze, możesz przypomnieć sobie czasy dzieciństwa, a Twoje pociechy? One będą czuć tę samą radość to Ty kiedyś!

fot. istock.com

fot. www.allegro.pl - Dziecięcy kask na hulajnogę PB Katana, 67 zł

#3 Wyżej, szybciej, dalej!

A może mini zawody lekkoatletyczne? To będzie świetne urozmaicenie wyjazdu za miasto. Wybierzcie niezbyt długą trasę, na przykład do końca ścieżki i pościgajcie się! Doskonałym sposobem na rozwinięcie umiejętności gry zespołowej jest też sztafeta. Postaraj się jedynie, aby Wasza trasa nie przecinała się z ulicą albo ścieżką rowerową. W ferworze zabawy łatwo o przykry wypadek. Inna opcja? Skoki w dal! Kredą narysujcie linie, które będą wyznaczać kolejne poziomy trudności Waszych sportowych zmagań. Możecie to zrobić nawet na osiedlowym placyku!

fot. istock.com

#4 Skakanka i guma nie tylko dla dziewczynek

Pamiętasz te długie godziny spędzone na grze w gumę czy skakaniu na skakance? Warto przełamać stereotyp związany ze skakaniem z gumą i zachęcić do zabawy nie tylko dziewczynki. Podobnie jest ze skakanką: każdemu młodemu sportowcowi, bez względu na płeć, warto wpoić, że taki trening jest niezbędny w budowaniu wytrzymałości organizmu. Zróbcie sobie może małe zawody, np. komu uda się dłużej poskakać?

#5 Czas na piłkę!

Gra w piłkę to już nie tylko męska domena, zarezerwowana jedynie na spotkania ojca z synem. Umiejętność gry zespołowej warto rozwijać w każdym małym człowieku. Chodźcie na najbliższe boisko i potrenujcie wrzuty do kosza albo kopnięcia do bramki. A może rodzinny mecz?

fot. istock.com

W większych miastach smog nieustannie jest realnym problemem, więc bez względu na rodzaj sportu, jaki dziecko ma zamiar uprawiać w przestrzeni miejskiej, warto wpoić mu konieczność zakładania tego akcesorium. Ale jak przyzwyczaić dziecko do noszenia maski antysmogowej? Dzieci to wzrokowcy i z tego powodu maska musi być przede wszystkim atrakcyjna wizualnie. Sama dobrze wiesz, jak wygląd gadżetów może zachęcić do ich używania. Z dziećmi jest dokładnie tak samo.

fot. www.allegro.pl - Dziecięca maska antysmogowa Shibuya Kids, 27,99 zł

Oczywiście nie należy zapominać o najmłodszych. Na rynku znajdziesz mnóstwo przesłodkich maseczek dla niemowląt. Oto przykłady:

fot. www.allegro.pl - Dziecięca maska antysmogowa Nakano, 59,99 zł

 fot. www.allegro.pl - Dziecięca maska antysmogowa Nakano, 59,99 zł

 fot. www.allegro.pl - Dziecięca maska antysmogowa z zaworem oddechowym, 99 zł

 

Wszystkie sprzęty i akcesoria, które wymieniłyśmy w artykule, kupisz na www.allegro.pl. Warto skompletować zamówienie powyżej 100 zł u jednego sprzedawcy – dzięki temu w ramach Allegro Smart! zyskasz darmową dostawę. Wybór sposobu dostarczenia zakupów (Paczkomat, punkt odbioru lub kurier) należy do ciebie.

 

Materiał promocyjny

Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
Woju (Ocena: 1) 04.03.2021 06:47
Ale gniot. Reklama tylko zero madrosci
odpowiedz
Polecane dla Ciebie