Jak wrócić do formy po porodzie? 6 prostych sposobów

Zobacz, od czego zacząć powrót do aktywności fizycznej.
Jak wrócić do formy po porodzie? 6 prostych sposobów
fot. istock.com
25.06.2019
Katarzyna Lemanowicz

Ciąża oraz poród to ogromny wysiłek dla organizmu, dlatego daj sobie czas na rekonwalescencję. Następnie odwiedź lekarza, który da Ci zielone światło i... dopiero zacznij działać. Powrót do swojej aktywności fizycznej zacznij od małych kroków, a w miarę upływu czasu, gdy będziesz stawała się coraz silniejsza, możesz zwiększać intensywność i czas trwania ćwiczeń.

Od czego zacząć powrót do formy? Oto 6 prostych sposobów!

Spacer - sposób na szczupłą sylwetkę

fot. istock.com

#1 Zacznij od spacerów

Spacerowanie jest dobre nie tylko dla dziecka, ale również dla Ciebie. Możecie wraz z maluchem czerpać podwójną korzyść. Dzięki spacerowaniu odzyskasz energię, spalisz kalorie oraz wzmocnisz serce. Badania pokazują, że kobiety, które chodzą 5 godzin tygodniowo, mają bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej. 

#2 Modyfikuj ćwiczenia

Jeśli byłaś aktywna przed ciążą, nie dziw się, że po wielu miesiącach przerwy możesz nie mieć siły na wykonywanie swoich ulubionych ćwiczeń. Nie zrażaj się tym, to zupełnie normalne. Modyfikuj ćwiczenia i słuchaj swojego ciała, na tym etapie nie rób niczego wbrew niego.

#3 Wykonuj ćwiczenia z obciążeniem

W czasie ciąży, Twoje ciało wytwarzało hormon, który osłabił mięśnie, dlatego ważnym elementem ćwiczeń są ciężary. Oczywiście zaczynaj od niewielkich obciążeń, dopiero po otrzymaniu zielonego światła od lekarza. Możesz czuć się, jakbyś zaczynała od zera, ale w ciągu 4-6 tygodni zobaczysz, jak Twoje ciało się zmienia.

#4 Ćwicz z maluchem

Zdajemy sobie sprawę, że wyjście z domu na trening może być kłopotliwe, dlatego rozważ zajęcia fitness dla mam z dziećmi. To świetny sposób nie tylko na pozbycie się zbędnych kilogramów, ale także aktywne spędzanie czasu z dzieckiem, urozmaicenie dnia codziennego oraz poznanie mam z okolicy i wymiana własnych doświadczeń. Takich zajęć jest coraz więcej, dlatego bez problemu powinnyście znaleźć coś dla siebie.

Trening z dzieckiem

fot. istock.com

#5 Zacznij od dwóch dni w tygodniu

Powrót do aktywności fizycznej zacznij od dwóch dni. W miarę nabierania sił, zwiększaj treningi o jeden dzień. Obserwuj swoje ciało, śledź postępy i sięgaj po więcej!

#6 Wykonuj jedną deskę dziennie

Na pewno słyszałaś już o tzw. desce, która jest świetna na wzmocnienie mięśni brzucha. Po ciąży i porodzie Twoje mięśnie są rozluźnione, dlatego to ćwiczenie pomoże Ci wzmocnić brzuch i ramiona. Zacznij od 20 sekund dziennie i zwiększaj o 10 sekund tygodniowo aż do osiągnięcia jednej minuty. 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie