Czy woda kokosowa jest tak naprawdę zdrowa?

I czy naprawdę ma 4 razy więcej potasu niż banan? Sprawdźcie sami!
Czy woda kokosowa jest tak naprawdę zdrowa?
fot. istock.com
19.04.2020
Katarzyna Lemanowicz

Wiele jest produktów, które szturmem zdobywają rynek, po czym kilka miesięcy później przy dokładniejszych badaniach okazuje się, że jednak nie są takie wspaniałe. Woda kokosowa stała się sławna po tym, jak wiele osób zaczęło zapewniać, że nie dość, że jest idealna dla sportowców, bo nawadnia organizm lepiej niż woda, to jeszcze... potrafi wyleczyć kaca. Jak jest naprawdę?

Właściwości zdrowotne wody kokosowej.

Woda kokosowa to ciecz spływająca z młodych, zielonych jeszcze kokosów. Nie mylcie go jednak z mleczkiem kokosowym czy kremem kokosowym - to zupełnie inne rzeczy! Smak wody kokosowej jest bardzo charakterystyczny. Znawcy określają go jako połączenie słodyczy z orzechem. Inni twierdzą, że smakuje jak woda... po umyciu stóp.

Nie można mu jednak odmówić tego, że jest bardzo nawilżający i jest bardzo dobry jeśli chodzi o uzupełnienie płynów. Naukowcy spierają się jednak, czy nawadnia lepiej niż zwykła woda. Jak twierdzą dietetycy sportowi, przy bardzo intensywnych treningach woda kokosowa się nie sprawi, że uzupełnisz utracone elektrolity.

Właściwości zdrowotne wody kokosowej

Z dobrych stron jest jeszcze niska zawartość cukru, zatem bije na głowę wszystkie izotoniki, które są przepełnione cukrem. Plus jest cennym źródłem potasu (ma więcej od przeciętnej wielkości banana), magnezu, wapnia i sodu. Eksperci twierdzą jednak, że picie zbyt dużej ilości wody kokosowej może być bardzo kaloryczne. 

Jak zawsze, zaleca się rozsądek i obserwowanie reakcji organizmu.

A jak waszym zdaniem smakuje woda kokosowa?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie