Jak ukryć pierwszy trymestr ciąży?

Co zrobić, jeśli jeszcze nie chcesz dzielić się radosną nowiną? Podpowiadamy!
Jak ukryć pierwszy trymestr ciąży?
fot. istock.com
10.05.2021
Katarzyna Lemanowicz

Podpowiadamy co zrobić, by się uchronić przed wścibskimi domysłami.

Jak ukryć pierwszy trymestr ciąży?

#1 Udawana choroba

Najbardziej podejrzanym "objawem" jest niepicie alkoholu. Nie licz, że nikt nie zauważy. Wiele przyszłych mam tłumaczy się, że bierze aktualnie antybiotyki i nie może pić. Miej jednak w takiej stacji przygotowaną całą historię: jaki lek bierzesz i dlaczego. Zakażenie dróg moczowych często zamyka temat.

#2 Udawany kac

Jeśli nie czujesz się w pierwszym trymestrze zbyt dobrze, doskonałym kamuflażem, będzie udawanie kaca. Przecież nigdy nie pijesz dwa dni z rzędu.

#3 Wybrzydzaj

Jeśli to firmowa impreza możesz zawsze powiedzieć, że ci nie smakują drinki. "Próbuj" i wybrzydzaj. Na rodzinnej imprezie niekoniecznie musi przejść taka wymówka.

#4 Koło ratunkowe od przyjaciela

Jeśli w towarzystwie jest ktoś, kto wie, że jesteś w ciąży np. partner lub siostra, poproś o pomoc w "utylizacji" napojów.

#5 "Delektuj" się drinkiem

Zamiast wybrzydzać, możesz zawsze krążyć z kieliszkiem. Gdy nikt nie widzi dyskretnie go odstaw i udawaj, że nie pamiętasz, gdzie go posiałaś. Możesz także podmienić ciecz w kieliszku, jeśli panuje pół mrok, nikt się nie zorientuje. Uważaj jednak z chodzeniem z kieliszkiem wina, bo można się zapomnieć i rzeczywiście zacząć popijać.

Jak ukryć ciążę?

fot. istock.com

Zobacz więcej: Jak obliczyć dni płodne?

#6 Jedzenie nie dla ciężarnych

Jeśli na stole znajdziesz tylko sushi, sery pleśniowe, bigos czy inne rzeczy, których nie możesz lub nie chcesz jeść w ciąży, nie kombinuj, po prostu powiedz, że nie jesteś głodna lub ci nie smakuje. U babci ten argument może nie przejść. Nakładaj na talerz niewiele i rób na nim bałagan.

#7 Uważaj na dobór ubrania

Źle dobrane ubranie może uwydatnić bardziej krągły biust lub powiększający się brzuszek. Warto założyć tunikę, luźną narzutę lub marynarkę, które sprawią, że zmiany w twojej sylwetce nie będą się rzucać w oczy.

A wy Kochane Mamusie, macie jakieś swoje sprawdzone metody?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie