Masz problemy ze snem? Spróbuj tego!

Twoim problemem jest bezsenność? Śpisz niespokojnie i budzisz się w nocy? Sprawdź przepis na koktajl, dzięki któremu poprawisz jakość i długość snu.
Masz problemy ze snem? Spróbuj tego!
fot. istock.com
08.04.2024
Katarzyna Lemanowicz

Konsekwencją braku snu jest nie tylko efekt zmęczenia i niewyspania, ale przede wszystkim może przyczynić się do poważnych chorób serca. Niedobór snu wpływa na poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu. Kortyzol jest hormonem, który negatywnie oddziałuje na cały nasz organizm.

Jak rozwiązać problemy ze snem?

Poniżej prezentujemy wam przepis na koktajl, dzięki któremu polepszymy jakość snu i zapomnimy o bezsenności.

Składniki:

  • ¼ łyżeczki miodu
  • 1 łyżka oleju kokosowego
  • 1/8 łyżeczki soli morskiej
  • szklanka wody

Przygotowanie:

Do szklanki wody dodajemy miód, szczyptę soli oraz olej kokosowy. Następnie wszystko dobrze mieszamy. Przygotowany napój wypij przed snem.

fot. istock.com

Olej kokosowy lekiem na bezsenność?

Olej kokosowy to doskonały przykład zdrowych tłuszczów, które są paliwem dla naszego organizmu podczas snu. Dzięki obecności oleju kokosowego nie będziemy budzili się w nocy, w celu zjedzenia czegokolwiek. Zdrowe tłuszcze regulują poziom cukru we krwi, dzięki czemu możemy ograniczyć problem z zasypianiem.

Właściwości zdrowotne miodu - czy pomaga na bezsenność?

Miód odpowiedzialny jest za jakość naszego snu. To właśnie dzięki niemu będziemy spać głęboko. Składnik ten zapewni nam utrzymanie właściwego poziomu glikogenu, który jest paliwem energetycznym dla naszego mózgu. Gdy poziom glikogenu jest niski, wtedy uwalniany jest kortyzol.

Dlaczego sól jest ważna w diecie?

Sól jest obowiązkowym składnikiem naszego koktajlu. Sód zawarty w soli wpływa na regulację kortyzolu. Należy zaznaczyć, że im większy poziom tego hormonu we krwi, tym mamy większy problem z zasypianiem.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie