Aby mniej stresować się w pracy, warto uprawiać ten sport

Żeby dobrze czuć się w pracy trzeba znaleźć równowagę, i swój idealny sposób na życie.
Aby mniej stresować się w pracy, warto uprawiać ten sport
21.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Natomiast, jeśli nadal odczuwasz stres, powinnaś zrobić coś, co skutecznie pozwoli złapać ten przysłowiowy oddech i nie dopuścić by ten stres zawładnął twoim życiem.

Stres w miejscu pracy – jak sobie pomóc?

Każdy z nas, codziennie doświadcza stresu w miejscu pracy. Czasami to przechodzi, a czasami może narastać i doprowadzać do ciągłej frustracji, niechęci i braku motywacji. Aby temu zapobiec warto skorzystać z naszej podpowiedzi. Jakiej? Dowiesz się poniżej!

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Northumbria University, co najmniej jedna na siedem osób cierpi na problemy ze zdrowie psychicznym w związku z wykonywaną pracą. W tym samym badaniu, został podjęty temat radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy i jasno wynika, że bieganie zmniejsza stres i sprawia, że czujesz się spełniona w pracy i w ogóle w życiu.

Jak biegać, żeby poradzić sobie ze stresem?

Po prostu wyjść z domu, zacząć delikatnym truchtem, czy nawet marszobiegiem i niewielkim dystansem. Stopniowo zwiększać aktywność i dystans. Możesz biegać sama albo dołączyć do jakiejś biegowej tożsamości. Co więcej, bieganie w grupie daje poczucie spełnienia. Bieganie jak każda aktywność fizyczna, powoduje wyrzut endorfin, poprawia humor i zapewnia zdecydowanie lepszy nastrój.

 

Przeczytaj również:

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie