Źle spałaś? Wykorzystaj nasze wskazówki by przetrwać cały dzień!

Po nieprzespanej nocy, kolejny dzień to istny… dramat!
Źle spałaś? Wykorzystaj nasze wskazówki by przetrwać cały dzień!
22.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Dopada cię zmęczenie, otępienie, i choćbyś wypiła piątą kawę to i tak nic nie pomoże. Sen jest bardzo ważny, tak naprawdę to czy się wyśpisz rzutuje na funkcjonowanie całego organizmu. I oczywiście, jedna nieprzespana noc nie zaszkodzi, ale już powtarzająca się bezsenność jest niepożądana.

Jak przetrwać dzień po bezsennej nocy?

#1 Czy warto pić hektolitry kawy?

Bez względu na to, czy wyspałaś się w nocy, czy nie, dla wielu z nas poranna kawa to automatyczny rytuał na dzień dobry. I oczywiście, nie ma nic złego w odrobinie kofeiny. Jednak pojenie się kolejnym kubkiem kawy z nadzieją, że się obudzisz może być mylne. Nadmiar kawy przynosi efekt przeciwny do zamierzonego i może sprzyjać takim objawom, jak bóle głowy czy wyczerpanie.

#2 Cukier dobry na wszystko

Nie wyspałaś się i jedyne o czym marzysz to kawałek czegoś słodkiego? Błąd – cukier nie dodaje energii o jakiej myślisz. A wręcz przeciwnie, powoduje jeszcze większe zmęczenie. Zamiast sięgać po kawałek czekolady, czy ulubionego cukierka wypróbuj owoce lub orzechy. A najlepszym sposobem na pobudzenie jest krótki spacer.

#3 Pij dużo wody

Odwodnienie sprzyja zmęczeniu, a zdecydowanie nie pomaga, kiedy jesteś po nieprzespanej nocy. Minimalna ilość wody wypijanej dziennie przez dorosłego to 2,5 litra, a jeśli na przykład pijesz kawę, to tak naprawdę do każdej wypitej filiżanki powinnaś wypić szklankę wody.

#4 POWER NAP – poznaj moc drzemki

Wybiła dopiero 12 w południe, a ty jedyne o czym marzysz to położyć się spać. Koniecznie zafunduj sobie drzemkę, ale maksymalnie 20 do 30 minut. Po drzemce poczujesz przypływ energii, będziesz wypoczęta, a też taki czas nie zaburzy twojego rytmu i nie będziesz miała problemu z zaśnięciem.

#5 Po prostu zwolnij trochę

Nieprzespana noc, może być wypadkiem przy pracy albo konsekwencją złego stylu życia. Wsłuchaj się w swoje ciało, zwolnij i uspokój się. Zaplanuj w ciągu dnia kilka dodatkowych przerw i co najważniejsze, połóż się wcześniej spać. Nie skroluj w łóżku Instagrama. Weź do ręki ulubioną, relaksującą książkę albo zrób sesję medytacji.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
stella (Ocena: 5) 29.11.2022 09:43
Nieraz zdarzyło sie że miałam nieprzespaną noc. Ale jakoś trzeba było funkcjonować. Jak mąż był w pracy to ja zajmowałam się dziećmi, jak poszły spać to ja włączałam irobota, by odkurzał i też się kładłam by chociaż te 2 h się zdrzemnąć..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.11.2022 11:12
Najwazniejsze aby zadbać o to by takie dni się nie zdarzały. Polecam wszystkim zmianę materaca na nowy. U mnie się sprawdziło, codziennie śpię jak dziecko. Godne polecenia mają piankowe na materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe
odpowiedz
Polecane dla Ciebie